7-letni komputer. Od czego zacząć upgarde?

Witam, mam prawie 7-letni komputer i od czasu zakupu niewiele tam zmieniałem poza dyskiem i płytą główną. 

 

Chciałbym do wakacji przeprowadzić konkretniejszy upgarde i tu rodzi się pytanie: Czy warto? 

 

Specyfikacja: 

  • płyta główna ASRock N68C-S UCC

  • procesor Athlon 64 X2 5200+

  • grafika GeForce 9600GT 512MB

  • zasilacz Modecom Feel III 400W (nie mam pojęcia dlaczego jeszcze działa  :-) )

  • RAM DDR II Kingston 2x1024MB 800MHz

 

Ostatecznie chciałbym przeznaczyć na to ok. 1000 zł. Upgarde robiłbym stopniowo.

Celem jest płynne granie w tytuły typu NBA 2k15, najnowsza Fifa, może gta v i  obsługa programów do obróbki dźwięku(Cubase itp.)   

 

Od czego najlepiej zacząć?

Zostawić sobie do innych celów, ewentualnie zostawić samo pudło… Raczej nic się za bardzo nie nadaje na dzisiejsze czasy.

Od złożenia nowego sprzętu.

Zmienić pamięci RAM z DDR2 na DDR3 -1600 z jednoczesną zmianą procesora na któryś z cokołem AM3 wg. tej listy: http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68C-S%20UCC/index.pl.asp?cat=CPU

Gubi

 

 

Gubię się, to jakim sposobem @MarCjaho ma teraz DDR2?

Dołóż  sobie pamięci RAM, lub nową płytę główną i wtedy myśl dalej.

Lepiej te 1000 przeznaczyc na nowego kompa - lub nowe czesci - a reszte sprzedac 

@bachus, mam po 2 sloty ddr2 i ddr3. 

 

Za 1000 chyba kompletnego kompa nie złożę.

A jakbym wrzucił na początek nową płytę główną i ramy? To pewnie musiałbym jednocześnie procek i zasilacz?

Zestawy do tysiaca …a jednak sie da. 

do wakacji to jeszcze może się tak pozmieniać,a tymczasowo zerknij sobie tak 

Płyta główna Gigabyte GA-H81M-S2PV

Procesor Intel G3258, socket LGA1150  wersja pod OC

Pamięć GoodRam Play 4GB 1600MHz DDR3 CL9 

Zasilacz Corsair VS Series 450W 80PLUS 120mm FAN 

Nie pakuj się już w tak stare części. Zostaw sobie tylko GPU i pudło, resztę sprzedaj, będziesz miał wtedy dodatkowy budżet. Kup sobie tanią LGA 1150 i jakieś podkręcalne Pentium.

Ten sprzęt już się nie nadaje do upgrade. Warto zostawić kartę graficzną.

Ok, to zostawiam grafikę. Na pierwszy ogień główna z procesorem tak do 500-600 zł. Ten zestaw od @Atronics będzie ok?

Czy na start tańszy proc i 4 gb ramu?

Lepiej użyj tego mocniejszego CPU