Aktualizacja LG G2 Sprint do Android 5.0.1 Lollipop

Witam ostatnio zakupiłem w Stanach Zjednoczonych telefon LG G2 980 z sieci Sprint. Po przyjechaniu do Polski wszystko chodziło bez problemu, oczywiście oprócz połączenia HSDPA i LTE ponieważ w USA transmisja danych jest obsługiwana na innych częstotliwościach. Ale to był najmniejszy problem ponieważ z pakietów internetowych rzadko korzystam. Niestety po zakupie na telefonie miałem jeszcze zainstalowanego androida 4.4.2, w wersji oprogramowania LS980ZVC. Sprawdziłem na  stronie sieci Sprint i na stronie producenta LG okazało sie że jest już dostępna nowa wersja oprogramowania która zawiera Android 5.0.1. Tak jak myślałem po paru minutach po podłączeniu do sieci wifi w Polsce  pokazała się ikona o dostępie aktualizacji która ważyła ok 438 Mb. Zastosowałem się do poleceń i kliknąłem uruchom ponownie telefon aby zainstalować aktualizacje. Widziałem przejście do recovery i aktualizacje telefonu. Niestety po uruchomieniu telefonu okazało się że ta aktualizacja nic nie zmieniała. Wersja kompilacji oprogramowania oraz wersja systemu nie zmieniły się . Jednak co jakiś czas pokazuje się że ściągnięto aktualizację ta samą co wcześniej i ważącą tyle samo. Niestety po każdej instalacji tej aktualizacji nic się nie zmienia. Prosiłbym o pomoc jak mam przeprowadzić aktualizację LS G2 Sprint . aby została ona zainstalowana, lub jak mam zaktualizować cały system do Android 5.0.1  

Z tego co widzę, plik z aktualizacją najnowszą dostępną dla Polski, waży 1.65GB. Jaką masz wersję firmware? V20C czy może V30B? Tutaj  masz opisane w prosty sposób, jak sam zainstalujesz firmware dla G2, na przykładzie LG L5 - to bez znaczenia. 

 

 

Posiadam wersję oprogramowania : LS980ZVC. Skąd mógłbym ściągnąć najnowsze frimware oraz sterowniki do LG G2 Sprint. W internecie znalazłem filmik aktualizacji LG G2 

Czy mogę postępować z instalacją według niego. A i jeszcze ważne pytanie jeżeli mam wersję oprogramowania ZVC, a teraz obecna jest (sugerując sie stroną LG G2 Sprint Update) najnowsza wersja ZVG to musze wykonywać aktualizacje po kolei najpierw do ZVE a dopiero potem do ZVG tak jak w filmiku . Czy po prostu od razu do ZVG.