Aktualizacja Visty do windows 7

Witam.

Próbował ktoś z Was dokonać aktualizacji windows vista do windows 7 rc ?

Były jakieś problemy przy upgrade ?

Posiadam zainstalowaną na jednej partycji Vistę, na drugiej 7 demkę.

Jednak instalacja oprogramowania z visty zajeła by mi ze dwa dni :lol:

Teoretycznie przy aktualizacji visty do rc powinny się zachować wszystkie programy e.t.c , czy zdarzyły się Wam jakieś problemy przy update ?

Z tego co mi wiadomo to obecnie nie jest możliwy upgrade z Visty do Windows 7 RC1. Windowsa 7RC1 po prostu trzeba ściągnąć z sieci i zainstalować na czysto.

Pablo ma racje. Nawet w prezentacji na vortalu Docent o tym mówił.

Mam małe pytanko (nie warto zakładać osobnego wątka). Czy w wersji finalnej będzie możliwość aktualizacji z XP, tzn. wszystkie programy i ich ustawienia?

ale w buildzie 7260 opcja upgradu jest już aktywna…

Może i jest, ale czy z Win XP (czekam cierpliwie na finalną wersję)?

Pablo79 ,

dziwne, bo przy instalacji systemu miałem możliwość aktualizować system z visty :?

To że jest taka opcja to nie znaczy ze ona jest aktywna i można z niej skorzystać. Ja mówie w oparciu wiedzy jaką posiadam na temat buildu 7100, o innych mi nic nie wiadomo.

Swoją wypowiedź oparłem o Windows 7 RC1 bulid 7100, a jak jest w dalszych bulidach to niewiem

Ponawiam pytanie, czy będzie aktualizacja z Win XP?

Nie będzie możliwości migracji z Win XP.

Wersje Visty z których można przesiąść się na odpowiednie wersje Seven.

Windows Vista Home Basic -Brak możliwości aktualizacji

Windows Vista Home Premium -Windows 7 Home Premium

Windows Vista Business -Windows 7 Professional

Windows Vista Ultimate -Windows 7 Ultimate

Tak wszyscy oprócz Europy będą mogli wykonać Update z XP i Vista na 7. A to z tego względu że komisja europejska zabroniła wydania Win 7 z Internet Explorerem. Czyli na starym kontynencie będzie tylko Windows 7 E z możliwością czystej instalacji.

Po raz kolejny Komisja Europejska chce dobrze a wychodzi jak zwykle kupa czyli powtórka jak z XP N i Vista N tylko że wtedy był wybór albo normalny pełny system albo wersja N a teraz będzie tylko wersja E. Pozostaje jeszcze pełna wersja z poza naszego kontynentu czyli ENG-US.

Sciagnalem ostatnio win 7 professional 64bit w ramach programu msdnaa. Wg instalatora aktualizowalem viste do 7, i chcialbym wiedziec czy jest jakis spobo zeby wykorzystac programy zainstalowane na starym systemie? Bo jesli mam wszystko na nowo instalowac to niefajnie:)

A Viste to szanowny obywatel ma X64 czy może X86???, jeśli pierwszą uptade może być trudny z zachowaniem działających aplikacji (troszkę nie te wersje), jeśli jest to ta sama wersja powinno (teoretycznie) wszystko ćwiczyć - ponieważ gros programów z pod Visty biega zezboleśnie pod 7.

Mam x64, a viste mialem x32. Ale wyglada na to, ze chyba nie da rady :slight_smile:

Najprostrzym rozwiązaniem powinno być zciągnięcie wersji X86 tej 7-ki, klucze są takie same tylko nie pamiętam czy do takich samych wersji czy tylko przy ULTIMATE), ale warto spróbować.

nie opłaca się robić upgrada, bo podobno to trwa nawet 23 godziny !!

Hmmmm… dziwi mnie takie twierdzenie gdyż robiłem już kilka takich operacji… (chyba, że przy pobieraniu sterowników system robił to telepatycznie - żarcik), polecam przed upgradem skompletować wszystkie sterowniki, a najlepiej jest (jeśli masz dużo różnych kart rozszeżeń) wymontować je i instalować do kompa po postawieniu systemu.

Przy moich aktualizacjach - mieściłem się w około 25-40 min.