[Ubuntu 12.04] Po aktualizacji kernela nie wykrywa ustawień

Po dzisiejszej aktualizacji kernela i innych programów w ubuntu 12.04 zamiast pulpitu, pokazuje się błąd:

a pod nim mam opcję “Calcel” i “OK”, gdy klikam ok pokazuje się:

Ja wiem, że to już któryś twój problem na tym forum, ale mimo wszystko powinieneś napisać, na jakiej dystrybucji pracujesz, jaką masz kartę graficzną i jakie sterowniki. Chyba że oczekujesz nie porady, tylko wróżby. Tylko wróżka da konkretne remedium na podstawie niekonkretnych danych.

używam Ubuntu 12.04, a model karty graficznej zaraz sprawdzę, to jest nvidia GeForce…

//edit: nVidia GeForce 6150SE

Dodane mniej niż minutę temu

Sam nie wiem czemu ten błąd się pojawił po aktualizacji kernela, zawsze kernela aktualizowałem i tego błędu nie było :cry: :cry:

Pomoże ktoś???

ps. teraz piszę z poziomu LiveCD!

Ekspertem nie jestem, ale wydaje mi się, że musisz doinstalować nagłowki do jądra

Nagłowki jądra były by potrzebne, gdyby konieczna była instalacja pliku .bin ze strony www.nvidia.com.

Natomiast w tym przypadku prawdopodobnie wystarczy przeinstalować sterowniki Nvidii.

Dobra, nie chce mi się grzebać po raz kolejny z ubuntu, zainstalowałem przed chwilą Windows XP, i to jest mój przykry koniec z linuksem…

Ubuntu się już całkiem posypał i nic już nie działało w nim, był tylko napis że mam się skontaktować z canonical.

Dzięki wszystkim za wszelką pomoc, pozdrawiam. :slight_smile: