Alternatywa Flash player'a

Witam,

Chciałbym zastąpić Flash Player’a innym playerem, kodekami czy inni cudami. Często mam problem z tą wtyczką, zawiesz się, zamula, ale chyba większość jest o tym poinformowana. Wiem że HTML 5  ma coś z tym wspólnego. Tylko myślałem że to jakiś player, ale jednak sprawa jest bardziej złożona. Zaistalowałem “Free HTML5 Video Player and Converter”. Ale myślę że to nie o to chodzi.

Czy może znajdzie się osoba która poda mi linki z programami które zastąpią Flash Player’a? Wspomnę tylko że używam Firefoxa. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc i z góry dziekuję za ewentualną pomoc.

Odinstaluj adobe flash player programem adobe flash player uninstaller i przeczyść system choćby ccleanerem. Następnie pobierz z pierwszego linka bezpośredniego i zainstaluj w systemie ten http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Flash-Player,Program,Windows,13091.html

 

Nie instaluj tej wtyczki z poziomu Firefoxa. On to bierze z dedykowanej strony adobe, a instalator się różni i to sporo. Bez tego, animacje flash, video we flashu, będzie się niepoprawnie wyświetlać. Fakt, że w html5 możesz dużo obejrzeć, ale to częsty z tym problem.

 

Zainstaluj w systemie smplayer http://www.dobreprogramy.pl/SMPlayer,Program,Windows,13051.html

 

To najlepsza alternatywa. Ustawisz program. Przy instalowaniu pilnuj, żeby zainstalował swoje kodeki.

Pobierz do Firefoxa wtyczkę smplayerview. To pozwoli oglądać video bezpośrednio w oknie smplayera. Zależy, jak ustawisz wtyczkę.

Dodatkowo smplayer ma wyszukiwarkę YT

Jedyna alternatywa to:

http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Shockwave-Player,Program,Windows,13041.html

 

Sprawdź wcześniej to co powyżej …

 

co do odtwarzacza w PotPlayer możesz np filmy z yt ogladać.

Dzięki za zainteresowanie. Filmy z YouTube mogę i bez wtyczki Flasha oglądać (odinstalowałem). Nie wiem czy to zasługa tego programu który zainstalowałem (pierwszy post) czy przełączenie na YT na HTMl5. Problem jest wtedy kiedy wchodzę na inne strony, chcę jakiś filmik, animację zobaczyć i wyświetla mi, że potrzebny jest Flash Player.

 

Bogdan_G, zainstalowałem smplayer. Czy ten program ma w jakiś sposób zastąpić Flash’a?

Nie rozumiem dlaczego podajesz mi link do Flash Playera skoro wlanie szukam alternatywy na ten program. Czy są jakie różnice w instalacji, z jakiej strony go instalujesz? Przeważnie instalowałem z Adobe a nie z FF.

 

XMan, Adobe Shockwave jest to lekarstwo na ból którego szukam bo jeszcze nie instalowałem?

 

MrBecham666, W smplayerze także można oglądać

filmy na yt odtwarzają sięw HTML5 a obecne przeglądarki mają obsługę HTML5 i same to odtwarzają

jeśli jakieś animacje, filmiki wygają na stronach flasha to niczym go nie zastąpisz

Teraz wtyczka adobe flash player wykrywana jest w Firefoxie, jako shockvawe. Jako odrębna aplikacja, program adobe shockvawe, nie zapewnia odtwarzania we flashu.

Jak słusznie napisał kolega wyżej, bardzo dużo jest treści we flashu na stronach i nie da się ich zastąpić html5. Ponadto shockvawe instaluje szpiega adobe, dewelopera swMSM, taki program. Warto poczytać o tym: http://www.dobreprogramy.pl/Usun-Shockwave-Playera-wtyczka-Adobe-wciaz-z-lukami-dawno-zalatanymi-we-Flash-Playerze,News,54590.html

 

SMPlayer z dodatkiem w Firefoxie SMPlayer, otwiera i odtwarza filmy ze stron, w oknie programu, a więc nie obciąża flasha.

 

Masz podgląd zdarzeń w systemie i sprawdź, co robiło błędy aplikacji adobe flash player. Zaznacza się błąd i z PPM wybiera się właściwości. Napisz.

Shockwave zainstalowałem, ale video które sprawdzałem na stronach nie chciało odpalać (wołało o zainstalowanie Flasha) więc go wykasowałem. Wgrałem ponownie Flash Playera.Oczywiście YT i bez tego już działa. Jak mówiłeś Bogdan_G SMPlayer’em także można oglądać. Jednak kiedy chciałem obejrzeć coś online przez ten program, to nie chciał się załączyć. Myślałem że wszystko SMPlayer’em można zastąpić tego przeze mnie niechcianego Flasha :-x

Ja mam taki dodatek FF zastępujący flasha (ale nie wszędzie) Video WithOut Flash. Przy instalowaniu smplayera trzeba znaleźć w opcjach instalowania, żeby mu zaznaczyć kodeki. Wtedy odtwarza wszystko i z dodatkiem snplayerview bd działa.

Zainstalowałem wtyczkę Video WithOut Flash. Tak, mam SMPlayer z kodekami - zaznaczyłem je podczas wgrywania. W sumie jak na razie VWOF nie wiem jaką odgrywa rolę, nie wiem kiedy się uruchamia. Po najechaniu myszką na filmik, wciśnięciu jej z prawej strony w rozwiniętym pasku jest opcja uruchomienia filmu za pomocą SMPlayera, który uruchamia się tylko podczas YT, na innych stronach jest z tym drętwo.  Video WithOut Plasha nie ma na tym pasku w ogóle jako opcji, ale za to Flash Player jest wszędzie. Więc w sumie praktycznie nic się nie zmieniło. :-x

Alternatywy dla Flash Playera to Lightspark i Shumway.