Amilo Pi 3540 Problem z hdmi

Witam,

posiadam laptopa firmy Fujitsu Siemens amilo pi 3540 i przy połączeniu jego kablem hdmi do TV nie mam AUDIO nie wiem co robić posiadam Windowsa Viste obraz na tv jest ale dźwięk nie idzie z TV tylko z wbudowanych głośniczków w laptopie.

Proszę o odpowiedź i pozdrawiam .

Podłączasz Laptop do TV. Włączasz obraz żeby leciał z TV. Potem:

“Panel Sterowania” / “Dźwięk” / zaznaczasz “NVIDIA HDMI Output” a następnie klikasz “Ustaw domyślne” <- u mnie podziałało więc u ciebie też musi.

Jak nie pójdzie (szansa jakieś kilka %) to reinstalacja sterowników od karty graficznej na najnowsze.

pozdro

Witam,

Dziękuje za odpowiedź ale przy podłączeniu Laptop - TV Przez hdmi w , dźwięk ‘’ nie mam NVIDIA HDMI Output .

Musze znakiem tego przeinstalować stery karty graficznej ?

Pozdrawiam

Niestety tak. Standardowo po podłączeniu TV przez HDMI powinno wykryć wirtualną kartę dźwiękową NVIDIA HDMI Output.

Dlatego jeśli takowej nie wykrywa to wg mnie konieczna będzie reinstalacja sterownika k. graficznej. Z tym że musisz znaleźć wersję dla laptopów!

Oczywiście założyłem że masz kartę graficzną NVIDIA xxx. Jeśli tak to stąd:

np sterownik: http://laptopvideo2go.com/nvidia/180ser … _vista.exe

dodatkowo pobrać musisz ten plik i wrzucić go przed instalacją do rozpakowanego katalogu ze sterownikiem: http://laptopvideo2go.com/infs/180serie … v_disp.inf

Witam,

przeinstalowałem to ale nic nie dało, zainstalowałem teraz sobie te sterowniki z Gefroca od nividy ( 120mb ) ale nadal nic

Dodane 27.09.2009 (N) 10:17

witam,

więc co w takim razie robić ?

Dodane 27.09.2009 (N) 18:19

Witam,

pomoże ktoś :stuck_out_tongue_winking_eye: ?

Więc tak jak wspomniał jeden z poprzedników musisz mieć sterowniki do wersji mobile albo z nvidia.com/nvidia.pl albo ze strony Fujitsu (dedykowane do tego modelu)

Kolejna kwestia to to jak używasz TV - czy klonujesz obraz czy używasz TV jako monitora głównego.

Aby włączyć w ogóle przesył dzwięku w formie cyfrowej musisz zrobić tak:

  1. Panel sterowania -> dzwięk -> powinieneś mieć “Realtek Digital Output” w zakładce odtwarzanie - musisz wybrać to urządzenia jako domyślne.

  2. Potem wchodzisz we właściwości -> zakładka “obsługiwane formaty” i teraz loteria ale myśle, że opcja z zaznaczeniem “Microsoft WMA Pro Audio” w polu formatów i 44,1 KHz w polu "częstotliwości próbkowania powinna załatwić sprawę. No chyba,ze Twój TV ma wbudowany dekoder DD/DTS to wtedy możesz eksperymentować.

  3. Zaznaczasz wybrane opcje i dalej OK.

i w sumie teraz powinno działać, ale…

No właśnie - w wypadku gdy miałem sterowniki dedykowane ze strony Fujitsu to wszystko było cacy i działało ładnie nawet w trybie klonowania ekranów.

Ale niestety w wypadku oryginalnych sterowników pobranych ze strony Nvidii to nie zadziała i trzeba ustawić TV jako podstawowy monitor.

  1. Wchodzisz w panel sterowania Nvidia zakładka “wyświetlanie” -> “konfigurowanie wielu monitorów” - odznaczasz ‘wyświetlacz laptopa’ i teraz TV powinien działać jako podstawowy ekran.

  2. Następnie w zakładce “Zamiana rozdzielczości” powinny pojawić się tryby obsługiwane przez TV oraz menu wyboru HDMI:

wybierz “HDMI z obsługą dzwięku”

Teraz powinno już to działać - przynajmniej u mnie ta kombinacja działa. Aha - jak jest już podłączony TV i obraz się wyświetla to powinno się pojawić coś takiego w panelu NVidii jak “zgodność z HDCP” (dokładnie nie pamiętam czy to się tak zwie) - jeżeli TV jest ustawiony jako monitor podstawowy to powinien być zielony checkbox (jak zwał tak zwał)

Po wyłączeniu TV obraz sam powinien się przełączyć na wyświetlacz laptopa.

I powinno grać :slight_smile: A i pamiętaj, że potem trzeba znowu w panelu sterowania ustawić wyjście przez głośniki jako domyślne bo inaczej dzwiek sam nie wróci na głośniki/wyjście słuchawkowe.

Mam nadzieję, ze to pomoże. Niestety fobie i paranoje amerykanów i ich przemysłu filmowego/muzycznego doprowadzają potem do czegoś takiego :confused: