Android. Jak wylogować się z gmaila

Cześć :slight_smile:

 

Na wstępie proszę się ze mnie nie śmiać  :mrgreen:  Nie jest mi potrzebny Android gdyż jestem człowiekiem starszej daty :mrgreen:

 

Kupiłem dziecku tablet z Androidem 4.2 Jelly Bean. Zalogowałem się na pocztę gmail oraz do sklepu Google Play. I teraz siedzę już 3 godziny i za nic w świecie nie mogę znaleźć nigdzie opcji, aby się z tego wylogować. Poczta otwiera się od razu, przez co syn będzie miał do niej wgląd. Tak mi przyszło do głowy czy przypadkiem aplikacje ze sklepu Google Play , poczta gmail i sam tablet nie są z sobą powiązane i wylogować się nie da?

Jeśli tak to kurczę to jest głupie rozwiązanie. Chyba tylko reset pomoże i założenie wszystkiego na konto syna. Jeśli tak jest to jak wykonać reset Androida?

 

Może jeszcze raz; Wylogować się z Gmaila, Google +, Google Play na Androidzie się nie da?

Jeśli się nie da to jak wykonać reset, aby przywrócić ustawienia domyślne?

 

Nie śmiać się tylko rzeczowo odpowiedzieć :mrgreen:

 

Dzięki za pomoc

Aplikacje ze Sklepu Play, wymagają konta Gmail. Jaki to model Androida?

Jeśli dobrze rozumiem, chcesz usunąć “powiązanie” tabletu dziecka ze swoim kontem google.

Konto google w androidzie usuwasz przez wejście w “Ustawienia”, przejście do sekcji “Konta” (czasem może się to zwać “Konta i Synchronizacja”). Następnie pacasz w “Google”, po czym w "nazwa@gmail.com" (gdzie “nazwa” jest nazwą Twojego konta/poczty). Teraz wystarczy wybrać z menu “Usuń konto” (w tabletkach przeważnie takie menu reprezentowane jest przez 3 pionowe kropki, w tym wypadku powinieneś ich szukać w prawym górnym rogu, pod zegarkiem. W innych wypadkach być może istnieje “fizyczny” przycisk do wywoływania menu…).

Z tego co mi wiadomo Android nie pozwala usunąć konta Google, które było dodane jako pierwsze bo staje się nie jako domyślnym i tylko ustawienia fabryczne w tej sytuacji ratują :slight_smile:

 

Ustawienia fabryczne:

Ustawienia > Kopia i kasowanie danych > Na samym dole masz Ustawienia fabryczne :slight_smile:

 

4.2 Jelly Bean

Tablet Lenovo B8080

 

 

 

 

Usunąłem konto to straciłem dostęp do aplikacji zainstalowanych poprzez sklep Google Play. Widać cholerny Android połączył konto gmail ze wszystkim. To konto, które się poda przy konfiguracji jest kluczowym i musi być inaczej nic nie działa.  Owszem konto usunięte, gmail wymaga ponownego zalogowania, ale gdy podałem adres dziecka i tak nic nie działa.

 

Dopiero reset tak jak podałstruart pomógł przywrócić system do początkowych ustawień i teraz jeszcze raz trzeba wszystko konfigurować, ale tym razem z kontem dziecka. Dla mnie to PARANOJA. A co się stanie, gdy np. tablet zginie i ktoś go znajdzie? Będzie miał wgląd na naszą pocztę?  To jest niedopracowane.

 

Dziękuję Wszystkim za pomoc :slight_smile:

Usługe gmail można dezaktywować przytrzymując ikonę i klikając na informacje o aplikacji. Konto dla dziecka można założyc a z poczty korzystać nie trzeba, można mieć jedno konta na tablet a inne dla poczty, żaden problem.

Za w czasu trzeba byłoby zabezpieczyć tablet, w pierw zmieniając sposób jego “wzbudzania”, za pomocą kodu zamiast przesunięcia palcem, w drugiej kolejności włączając/instalując i konfiguracjąc “Menedżer Urządzeń Android”. Fakt że takie rozwiązanie nie jest w 100% zabezpieczeniem (najlepiej byłoby aby tablet miał stałe polaczenie z siecią dla możliwości jego lokalizacji i ewentualnego wyładowania danych), ale lepsze to niż bark jakichkolwiek… Poza tym w andku jest możliwość szyfrowania (opcja powinna być widoczna w sekcji “Zabezpieczenia”, a po jej aktywacji wymagany będzie kod przy każdym uruchomieniu urządzenia).

Ja też kiedyś próbowałam się wylogować z gmaila na androidzie (samsung s4) i niestety nie umiałam tego zrobić… teraz już przynajmniej wiem dlaczego.

Kont google w andku można mieć więcej niż jedno, w ustawienia systemu poprostu dodajesz kolejne (“Ustawienia”, sekcja “Konta” lub “Konta i synchronizacja”, “Dodaj konto”, z listy wybierasz “Google” i podajesz dane dla istniejącego konta lub tworzysz nowe kolejne…).

Jeśli po tym, masz zamiar korzystać z apki gmail’a, to tu nie jestem pewny, ale w wysuwanym z lewej strony menu powinno być widoczne dodane konto (dwa lub więcej na górze tego menu) i możliwość przełączania się między nimi (po pacnięciu w konkretne).