Archicad- program wiesza się po przejściu do 3d

Obecnie posiadam laptopa:

 http://www.arest.pl/produkt/45230/LENOVO-G50-70-59-409657-i3-4010U-1-70-4096-MB-1000-GB-DVDRW-15-6-WIFI-BT-ATI-R5-M230-Cam-Win8-1/wlasciwosci

 

Wcześniej mialam samsunga dokładnie nie pamiętam modelu, ale miał zintegrowaną kartę graficzną. Teoretycznie ten jest o niebo lepszy, a mimo to program (Archicad) o wiele gorzej chodzi. Nie wiem, czy robię coś nie tak, czy nie umiem czegoś włączyć, ale jak przechodzę do 3d to muszę czekać 5 minut zanim poruszy się obraz.

 

I muszę dodać, że używam wersji edukacyjnej, bo teraz pomyślałam dopiero, że może ktoś mnie odebrać jako architekta. Jestem studentem.

ta grafika to dno jest w sumie na poziomie grafiki zintegrowanej do tego radeon coś ty kupił

to siędo gier nie nadaje a co dopiero do programów graficznych

No super. Widać jak dziecko niemające pojęcia o komputerach może zaufać panom w sklepach :)…  Myślałam, że skoro ten komputer ma o wiele lepsze parametry, to będzie dobrze działało, bo ten program aż takich wymagań nie ma, skoro działał na tamtym. Nie da się w ustawieniach czegoś zrobić, by się tak nie ciął? 

Napisz jaki był stary komputer. Dziwię się że nie kupiłeś stacjonarnego komputera, w przybliżeniu można za te same pieniądze kupić dwa razy lepszy PC niż laptop, już nie wspomnę że matryca w laptopach się nada tylko do przeglądania internetu a to u tak tylko w pomieszczeniach bez światła słonecznego.

Możesz próbować zmieniać system ale na cuda bym nie liczył. Sprzętu nic nie poprawi.

Muszę go brać na uczelnię, wszyscy to robią na laptopach, bo przynosimy do korekty projekty… Był to chyba ten, choć głowy nie dam uciąć czy to ten dokładnie.

samsung 270e

Obecny laptop jest lepszy ale nie o jakoś dużo kasa poszła efekt marny. Sprawdz w sterowniku od AMD jak przełączysz program na tryb 3D która karta graficzna chodzi może nie przełącza się na dedykowaną.

ksienzyc

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Takie tępe pytanie zadam- jak się to sprawdza ? Jestem TOTALNIE ciemna jeśli chodzi o komputery.

4 GB pamięci RAM to kpina przy tego typu programach (przy niewystarczającej ilości pamięci system wykorzystuje plik stronicowania, który znajduje się na dysku, więc stąd to spowolnienie).

 

W programie na dole po prawej stronie masz ikonkę informującą o wolnej przestrzeni na partycji i dostępnej pamięci (RAM + pamięć wirtualna).

 

Laptop obsłuży 16 GB pamięci RAM (w dwóch slotach po 8GB) http://www.sklep-lenovo.pl/lenovo-ideapad-g50-70-59409657.html

 

 

Sugerowałbym dołożyć na początek jeden 8 GB moduł pamięci (sprawdź czy aktualnie zainstalowana pamięć jest w jednym module i upewnij się zaglądając do instrukcji obsługi co do maksymalnej ilości pamięci i kompatybilności  modułów).