ASUS K50AB wysoka temperatura

Witam, posiadam felernego asusa K50AB który ma problem z przegrzewaniem, do tej pory czyszczenie + podkładka dawały temperaturę w granicach 70 stopni, jako że na zewnątrz coraz cieplej, problem się nasila i tak np teraz temperatura wynosiła 97 stopni, obudowa gorąca, swoją drogą zrobiłem mały mod z wiatrakiem żeby cały czas chodził na 100% ale to już też przestało pomagać, jakieś sugestie prócz zmiany pasty?

Jeżeli czyściłeś już układ chłodzenia i korzystasz z podkładki to poza wymianą pasty nic innego już nie wymyślisz.

Ok, w takim razie mam inne pytanie, przy chłodzeniu jest 8 śrubek, 4 trzymają płytkę odprowadzającą ciepło od procesora, jedna płytkę od karty graficznej i 3 wentylator, po odkręceniu wszystkich nawet nie chce drgnąć, stara pasta może tak trzymać? Nie chcę nic wyrwać, jest jakiś sposób żeby stara pasta swobodnie puściła?

Dodam, iż wymiana pasty nic nie da, identyczny lapek u brata i ten sam problem.

Starą pastę bardzo ciężko zmyć, pójdzie ale sporo trzeba się natrzeć izopropylem.

Nie mam pojęcia do jakiej temperatury ten wynalazek wytrzymuje ale 97 stopni to już zdecydowanie za dużo.

Lepiej schodzi pasta po rozlaniu na pałeczkę do uszu rozpuchola niż izo :wink: a potem izo wyczyscic rdzeń;)

mój wujas miał takiego samego laptopa;]

grzał się jak ■■■■■■■:D

całkowita wymiana chłodzenia pomogła i oczywiscie zmiana pasty;]

a jaką masz tą podkłade ostatnio z czego pamietam w pc format lub komputer świat testowali;] za jakieś 60 zł można mieć porządną;]

ale wątpie żęby taka podkładka zmniejszyła wiecej niż o 5 stopni

Podkładka to Xigmatek talisman