Asystent pobierania plików DP

Portal DP wprowadził coś o nazwie “Asystent pobierania plików”.

Program ten oprócz wyświetlania reklam nie spełnia w pełni swojego zadania nie można wznowić połączenia w razie problemów trzeba pobrać plik od początku.

Wprowadzenie go spowodowało także zniknięcie linków bezpośrednich wiec jeśli ktoś posiada swój program do pobierania plików nie może z niego skorzystać.

Mam pytanie do użytkowników co Wy o tym myślicie bo według mnie pomysł jest całkowicie chybiony. :twisted:

Gdzie takie coś jest? Jak to wygląda?

Chyba już wszystkie programy przez to coś są pobierane

sshot-5_jpg_300x300_q85.jpg

sshot-6_jpg_300x300_q85.jpg

Hmm, u mnie nadal po staremu:

hmmm_png_300x300_q85.jpg

Może trzeba przeczyścić cache i ciastka ale na razie wolę tego nie robić :smiley:

U mnie też czegoś takiego nie ma. W sumie to korzystam z Linuksa, sprawdzę w wolnej chwili na Windowsie.

semtex to co masz to jest właśnie downloader odpal ten plik to zobaczysz

Rzeczywiście jest, uruchomiłem instalkę na Wine i uruchomił się ten asystent.

Chyba na głowę upadli. Co jeśli ktoś potrzebuje instalatora w wersji offline (bo przecież ten asystent z internetu pobiera)?

U mnie też to jest - po prostu syf i malaria…

Prawdopodobnie aplikuje się to do najnowszych aplikacji, tak więc sprawdźcie programy z listy “NOWE WERSJE (STABILNE)”.

Przykładowe pliki:

http://www.dobreprogramy.pl/Netgabinet. … 35412.html

http://www.dobreprogramy.pl/Stinger,Pro … 11936.html

http://www.dobreprogramy.pl/ComboFix,Pr … 15526.html

Oj, jak dla mnie to jedna z najgorszych rzeczy jaką mogli wymyślić, jest to jeden z powodów np. dlaczego nie pobieram z takich portali jak CNET gdzie jest tak samo.

Jeszcze niech dodadzą dodatkowo instalacje niechcianych toolbarów i normalnie będzie miodzio ><

masakra niech to wywalą natychmiast nie lubię czegoś takiego.

Czy redakcja nadal utrzymuje, że reklama na portalu jest nieinwazyjna? Myślałem, że to nietrafione „ulepszenie”, a to po prostu nowa forma reklamy…

Semtex uruchom plik, o pobranie którego jesteś pytany na screenie, to przekonasz się, że nic nie jest po staremu :smiley:

Może jednak nie :smiley: Nie mam potrzeby instalowania czegokolwiek w tym momencie, jeżeli naprawdę nie ma opcji aby tylko pobrać plik to lipa, sama reklama w tym wszystkim mi nawet jakoś szczególnie nie przeszkadza ale nie lubię jak coś próbuje być “mondrzejsze” ode mnie i instalować się gdzie popadnie :smiley:

Uuu… Redakcja mogła najpierw wrzucić newsa. Tak czy siak, strzał w kolano i cios w renomę portalu.

Zamiast klikać w “Pobierz program” kliknijcie w tekst “wybierz wersję”, a następnie odpowiednią wersję z pola “Pozostałe opcje”. Trochę upierdliwa nowość, ale skoro jest alternatywa, to da się z nią żyć.

Nie jest tak tragicznie. Jeśli portal ma się z czegoś utrzymywać…ludzie tutaj pracujący też muszą się najeść, napić, wyspać… :razz:

Po informacjach od Kamil_W już to tak strasznie nie wygląda :slight_smile:

IMO, obie możliwości pobierania powinny być tak samo eksponowane i opisane, kolejna sprawa, dla zalogowanych można by dać wybór preferowanego pobierania, opcja w ustawieniach i byłoby git.

BTW> Pod koniec miesiąca prędkość Polsatu powinna być znacznie mniejsza niż naszego domyślnego łącza, limit… :lol:

uuu, DB mocno straciło w moich oczach za takie zagrywki. Kolejny portal który dołącza do grona “z tych portali nie pobieramy”.

Czy ktoś wie, czy da się ściągać nadal przez Androida, iOSa programy w całości?

Ja czasem ąxiągam w drodze do domu program, podłaczam usb i instaluje.

Oszczwdza to czasem kilka minut :?

Nie podoba mi się taki pomysł. :frowning:

@GuiiHz, tak, przynajmniej DP daje wybór. Pod linkiem “Pobierz program” jest odnośnik “Wybierz wersję”. Tam będzie możliwość bezpośredniego pobrania pliku.