Autostart internetu pppoe w Windows Vista/7

Witam, wielu ludzi ma internet na pppoe. Po skonfigurowaniu go w Centrum sieci i udostępniania nie startuje on automatycznie- trzeba klikać connect (połącz) po każdym starcie Windows.

Po dłuższym poszukiwaniu jak zautomatyzować start pppoe znalazłem w końcu odpowiednie ustawienia…

należy wejść do opcje internetowe/zakładka połączenia (connections).

Widzimy listę połączeń, wybieramy swoje pppoe, następnie klikamy na zawsze podłączaj* (3 opcja, zaznaczona na screenie), potem klikamy jeszcze na ustaw domyślne (ja mam już zaciemnione bo już to kliknąłem wcześniej).

3fea78ac6e60cb4dm.jpg

teraz wchodzimy do ustawienia (screen poniżej), zaznaczamy automatyczną detekcję ustawień i ilikamy ok. W oknie opcji internetowych klikamy na zatwierdż a potem na ok. Zrestartuj PC aby sprawdzić czy będzie się łączyło automatycznie…

a86414e47364ba51m.jpg

*Używam angielskiej wersji Windows Vista także niektóre opcje mogą być inaczej przetłumaczone, ale ich ułożenie jest identyczne w wersjach pl i eng.

Niestety ale to tylko działa dla IE. Dla Opery (która jest moją główną przeglądarką) takie coś nie działa. Korzystam z XP, ale tutaj jest dokładnie ten sam problem - połączy się z pppoe, ale dopiero po odpaleniu Internet Explorera. Ja u siebie zrobiłem to tak, że utworzyłem sobie program (w MS Visual Studio) z kontrolką Internet Explorera, która odpala Google ( :smiley: ) i wrzuciłem to do autostartu :slight_smile: Teraz przy każdym logowaniu automatycznie mi się łączy z pppoe i nabija statystyki Googlom ;p