AVG Watchdog - jakie funkcje spełnia w systemie?

Witam

po:

  1. Co to jest AVG Watchdog, do czego służy?

  2. Nie wiem o co chodzi ale ten program/aplikacja czy jakby tego nie nazwać, “coś robi” na moim komputerze i od ok. 5 godzin mam non stop wykorzystanie dysku w granicach 100% co powoduję trochę zamulenie kompa… Czy to jest normalne? Może mi to ktoś wytłumaczyć? (Jak próbowałem zatrzymać ten proces to nie mogłem, coś nie pozwala)

  1. Watchdog to jeden z komponentów strażnika procesów AVG, zabezpiecza on procesy i usługi przed możliwością zatrzymania lub skillowania przez niepowołane osoby/procesy/infekcje itp.

  2. Nie, to nie jest normalne, Watchdog sam z siebie nie robi żadnego obciążenia, on w zasadzie jedyne co robi to cykliczne sprawdzenie czy któryś proces AVG nie został przypadkiem zatrzymany lub czy nie nastąpiła próba modyfikacji uprawnień. Normalnie procesy AVG pracują z prawami SYSTEM i nawet użytkownik administrator nie może ich zabić.

 

W opcje -> ustawienia zaawansowane -> ochrona własna możesz wyłączyć na chwilę ochronę własną programu, zobacz czy wtedy użycie dysku spadnie lub przeniesie się na inny proces.

 

Podaj dokładną wersję programu AVG, informacje o systemie.

Nie wiem jaką miałem wersję gdyż usunąłem go zaraz po założeniu wątku (+ mam głośny dysk i jak ciągle pracował to można było się zdenerwować od tego hałasu)