Blog - własna domena

Witam serdecznie.

Aktualnie prowadzę pracę nad dokończeniem mojej strony internetowej tworzonej przy użyciu CMS’a Joomla!. Posiadam 1 Subdomenę, która została założona z myślą o Blogu. Niestety, Joomla nie daje mi zbytniego pola manewru, jest bardzo ograniczona w tym temacie. Chciał bym stworzyć bloga pod moją subdomenę i zastanawiam się z czego skorzystać, słyszałem że bardzo dobrym narzędziem będzie wykorzystanie Wordpress’a, lecz nie mam za bardzo czasu na przyswajanie, naukę tego oprogramowania.

Istnieje wiele stron dających możliwość stworzenia własnego bloga, lecz moje pytanie jest następujące, - Czy można stworzyć na jakiejś stronie Bloga i później przenieść go na swoją witrynę(serwer)?(nigdy wcześniej nie miałem okazji tworzyć bloga ani korzystać z narzędzi które dają strony do tworzenia owych blogów).

Chętnie bym napisał sam taką stronę, ale niestety moja wiedza z zakresu php jest na bardzo niskim poziomie, a raczej była by ona wymagana do stworzenia bloga, możliwości dodawania wpisów, komentarzy itd.

Proszę więc o jakieś porady, wskazówki.

Z góry serdecznie dziękuje i pozdrawiam.

Wordpress nie jest taki trudny, masz do niego wiele tutków na poziomie ctrl+c / ctrl+v. Co do tworzenia bloga to nie wszystkie oferują kod źródłowy, więc ciężko by było z przeniesieniem na serwer.

Do bloga jednak najlepszy jest Wordpress. Owszem można zastosować joomlę, ale jednak lepszy jest WP. Jak masz jakieś pytania to zapraszam na PW i ci wytłumaczę co jak.

A ja rzekłbym, że warto zaznajomić się z CMSami nie wymagającymi bazy danych. Karolina nawet pisała o tym na blogu:

http://www.dobreprogramy.pl/Karolinah/O … 24034.html

Sorry, ale polecasz rozwiązanie, które nie jest przyszłościowe. To co opisała karolina to jest nie wiem dla kogo.

Jeżeli autor pytania chce zrobić bloga z prawdziwego zdarzenia toi musi zainteresować się bazami danymi.

Bo ja wiem. Nie zgodzę się z Tobą. Przecież te CMSy mają dokładnie takie same możliwości jak te oparte o bazę danych MySQL. Jedyne czego nie wymagają, to właśnie konieczności korzystania z bazy danych SQL. Wszystko jest zapisywane do pliku xml, co jest sporą zaletą, bo poszukiwania hostingu można rozszerzyć o taki, który nie wspiera MySQL’a czy też MS SQL’a. (A zdarzają się też takie ciekawe i bardzo stabilne).

Witam ponownie, przepraszam że tak długo nie odpisywałem, ale osobiste sprawy nie pozwoliły mi na zaglądanie do “neta” . Dziękuje bardzo za powyższe sugestie.

Mam jednak pewną obawę do wordpress’a, gdy używałem joomli to te strony są takie zamulone… pewnie jest to wynikiem wielu zaaplikowanych modułów, ale chciał bym by mój blog chodził bardzo stabilnie, by nie było niespodzianek, dlatego mam dylemat co do WP gdyż nie znam go za bardzo.

Jeśli chodzi o CMS bez użycia baz danych mysql to dla mnie nie jest to przeszkodą, pytanie - czy ten cms o którym ktoś wspomniał wyżej jest dobrze zoptymalizowany, oraz czy znajdę jakieś ciekawe szablony dla Bloga? Dlaczego takie głupie pytanie ? otóż przy Joomli która posiada mnóstwo użytkowników znalezienie odpowiedniego szablonu graniczy z cudem, większość jest robiona w ten sam sposób, wchodząc na jakąś stronę niekiedy od razu wiemy że jest ona na joomli, chciał bym aby mój blog był przejrzysty, aby kod html/css był konfigurowalny, oraz chciał bym mieć duże pole manewru jeśli chodzi o templatki - takiego cmsa potrzebuje. A WP/Joomla/Drupal/ posiadają niezbyt atrakcyjne szablony, potrzebuje czegoś w co można będzie łatwo ingerować, coś co będzie unikalne.

Jeśli ktoś jeszcze posiada jakieś sugestię to chętnie poczytam :slight_smile:

prosił bym także o jakieś linki/namiary do ciekawych szablonów na bloga + przypisanie do jakiego są cmsa (proszę nie pisać mi o joomli, jej na pewno nie będę używał do tworzenia bloga).

Pozdrawiam serdecznie

WP chodzi płynnie (miałem jego), kluczowym kryterium jest serwer.

wordpress, a jezeli nie masz dostepu do mysql istnieje plugin do oblugi sqlite

Posiadam oczywiście dostęp do bazy.

W takim razie pozostaje mi WP.

Dzięki wszystkim za sugestie, pozdrawiam

Przychylam się do wordpressa. Na prawdę prosty cms i to nie tylko pod bloga. Wielu twórców stron (chcacych uniknąć problemów z klientami) tworzy szablony na wordpressa i instruuje tylko jak z niego korzystać. A klient już sobie spokojnie administruje stroną. POlecam, warto sę w nim podszkolić, tym bardziej ze to nie jest trudne.

Blogspot jest super. :slight_smile: Możesz wgrywać wybrane szablony ze strony http://btemplates.com/ i dowolnie je przerabiać w Projekt—>Edytuj Kod HTML. Możesz nawet zmienić favicon. :wink: Jakieś problemy - pomogę. :smiley: