Blokada pobierania/zapisu plików z internetu

Cześć… Chciałbym się od Was dowiedzieć czy istnieje możliwość blokady zapisu, pobierania plików na dysku? Chodzi oto, iż chciałbym na jednym komputerze posiadać profil główny (administracyjny) oraz jeden profil ze zwykłymi uprawnieniami, który ma możliwość odczytu, zapisu zmian oraz możliwość przeglądania internetu ale niema możliwości pobierania oraz instalacji. Zapis i odczyt da się zablokować w sposób banalny, ale czy  istnieje możliwość blokady pobierania? Pytam dlatego, że mój brat co jakiś czas nieuważnie instaluje razem z programami badziewne dodatki, zaczyna mnie to już trochę denerwować, nie chce mu jednak blokować całkowitego dostępu… Chce aby bezproblemowo przeglądał internet. Proszę o udzielenie odpowiedzi, jak to mówią “kto pyta nie błądzi”. Powiem tylko, iż nie chodzi o blokadę transmisji :D 

To zależy jaką masz pralkę i jaką wirówką pobierasz.

OS:  Windows7 64

Procesor:  AMD Athlon II X4 640

RAM:  4GB

HDD:  1TB

Karta graficzna:  NVIDIA GeForce GT 430

Oto chodziło? :smiley:

O to chodziło.

Chcesz uniemożliwić pobieranie tylko za pomocą przeglądarki, czy w ogóle zapis plików z sieci na dysk?

Jaka przeglądarka?

Chce uniemożliwić pobieranie za pomocą przeglądarki, a co za tym idzie, również zapis plików z sieci na dysk z tym, że tylko dla profilu użytkownika o uprawnieniach standardowych. Moją przeglądarką jest Chromium.

Udało mi się znaleźć jedynie oficjalne rozwiązanie tego problemu, które należy do Microsoft’u, oczywiście.

 

Nie ma możliwości zablokowania pobieranych plików.

Można wyłączyć za pomocą UAC możliwość instalowania plików na komputerze.

 

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-security/how-can-i-prevent-standard-users-from-downloading/640008a6-769c-4209-95fc-e46273a8dd7c?tab=question&status=AllReplies#tabs