Blokowanie programów w windows XP

Czy jest jakiś sposób, by zablokować uruchamianie wybranego programu w windows XP?

Nie chcę instalować firewalla, może za pomocą rejestru da się coś zrobić lub w jakiś inny sposób?

Jeśli wiecie coś na ten temat dajcie znać. ThanX :smiley:

o co konkretnie chodzi? Możan wyłaczyć w msconfig lub zainstaluj Comodo :lol: Niestety firewall z ochroną proaktywną :smiley:

Zaproponuję coś, czego często używają wirusy, by blokować różne programy, lecz tobie to się przyda.

Wklej do notatnika:

Gdzie pogrubione zastępujesz nazwą pliku wykonywalnego aplikacji, która ma być blokowana (np. dla Winampa to będzie winamp.exe )

Plik zapisujesz jako typ wszystkie pliki pod nazwą fix.reg (zapisz najlepiej na pulpicie). Powstały plik uruchamiasz dwuklikiem i potwierdzasz chęć dodania do rejestru.

Tuż po dodaniu pliku do rejestru, aplikacja nie będzie reagować w ogóle na uruchamianie. :o

Jeśli kiedyś będziesz chciał to odkręcić, to wklejasz do notatnika:

Plik zapisujesz jako typ wszystkie pliki pod nazwą fix.reg i robisz z nim to samo co z powyższym plikiem.

Tuż po wprowadzeniu pliku do rejestru program znowu będzie działał. :smiley:

Wielkie dzięki za ten trick z rejestrem! Sprawdziłem!! Działa! !!

Mam tylko pytanko, czy jeśli chciałbym zablokować więcej niż jeden program to muszę za każdym razem tworzyć nowy plik, czy też da się to ująć w jednym pliku zmieniającym rejestr?

Jeszcze raz DZIĘKI :smiley:

Da się ując kilka programów w jednym wpisie.

Wygląda to tak:

W każdej linijce zmieniasz tylko nazwę procesu, pod którym pojawia się program w Menedżerze Zadań.

Tak samo się robi z plikiem odblokowującym programy. :slight_smile:

O.K. Jeszcze raz wielkie DZIĘKI!!!

Jedno pytanie czy to zadziała pod Vistą albo pod w7 ?

By było genialnie jak by się to okazało że tak się da :slight_smile:

Grundil , programem SteadyState możesz zablokować programy, tylko jeżeli masz lewy system, to możesz zapomnieć o tym programie, ponieważ przed instalacją wymaga on sprawdzenia autentyczności systemu.

Witam Proszę o Pomoc z blokowaniem fix…