Botowanie ISO przez GRUB i czy nie uszkodze sobie czegoś?

Witam chciałbym zbotować plik debian.iso przez GRUB 1.99, ale boje się że sobie coś uszkodzę w GRUB, ponieważ przy starcie systemu nic się mnie nie pyta nic nie mam do wyboru i nie wiem czy gdy zrobie to czy nie będzie problemu z odpaleniem systemu. Wiem że muszę dać to do pliku 40_coś tam i w terminalu wpisać update-grub2. Proszę o opisanie całęj tej operacji.

Jeśli Debian nie wspiera uruchamiania systemu w trybie loopback, to może się nie uruchomić z iso. Tutaj masz opisane http://camelek.wikidot.com/uruchamianie … enu-grub-a próbuj może się uda.

Pozdrawiam!

Mozliwe ze w ogole sie z czystego .iso nie odpali , zawsze mozesz zamontowac iso na istniejacym systemie operacyjnym, przekopiowac dane ktore sa w .iso na partycje z ktorej ma sie uruchomic obraz i do wpisu “40_custom” dodac wpis wskazujacy dany modul uruchamiajacy, musisz pamietac ze nie mozesz instalowac systemu na partycji w ktorej znajduja sie wypakowane pliki wiec logiczne jest ze bedziesz potrzebowac dodatkowa partycje pzdr.

Powerfeniks , na forum piszemy w języku polskim, w związku z tym należy korzystać z polskich znaków diakrytycznych (ą,ę,ć,ł,ń,ó,ś,ź,ż), proszę poprawić swój post.