Brak glosu po podlaczeniu komputera do tv

mam taki problem podlaczylem komputer do tv zeby moc ogladac filmy z kompa zainstalowalem gom player bo w innym nie chcialo mi isc,ale nie mam teraz glosu sam jakos znikl i nie potrafie tego zrobic prosze o pomoc

Podłączenie przez złącze HDMI tak? No zasadniczy problem to to czy masz zainstalowane dobrze sterowniki do portu HDMI (karty graficznej), jest chyba też możliwość tego że kabel nie obsługuje przesyłu dźwięku (niech ktoś to potwierdzi bo ja nie jestem pewien), do tego może być problem ze sterownikiem karty dźwiekowej, być może tez długość kabla wpływa na to że nie ma dźwięku (tego też nie jestem pewien). Ja miałem ten sam problem tylko że z laptopem. Przeinstalowałem sterownik karty graficznej, sterownik dźwięku i wszystko działało :slight_smile:

uzylem podlaczenia przez WARPIA specjalny rauter bezprzewodowy do podlaczenia pc do tv,wszystko jest ok tylko jak chcialem ogladac filmy przez dziobas player to na komputerze mialem obraz a na telewizorze nie odbieralo,wiec zainstalowalem dziobasa obraz odbiera ale zniknal glos nie wiem jak i nie moge tego naprawic

Nie korzystałem nigdy z takiego rozwiązania, nie bardzo wiem też jak ono działa więc… nie pomogę.

problem jest w tym ze potrzebuje takiego otwarzacza zeby odbierac filmy na kompie i na tv jak sciagne jakis program to mi dziala jest obraz ale nie ma glosu i wtedy glos znika na kompie tez wiec musze robic restart systemu i powraca glos spowrotem nie wiem moze potrzebuje jakis zestaw dobrych kodekow i otwarzacza tylko jakich

Myślę, że nie jest to kwestia kodeków. Jeśli wyłącza Ci dźwięk na komputerze - to dobry znak - prawdopodobnie próbuje przekazać dźwięk na inne urządzenie. Problem prawdopodobnie następuje na poziomie urządzenia lub sterownika urządzenia, które tego dźwięku z jakiegoś powodu nie chce przekazać lub… jest wyciszone?