Brak Internetu

Witam

Czytałam już tutaj podobny temat - ale opisze swój problem , gdyż nie do końca był taki sam - a jeżeli jest taki sam proszę o przeniesienie. Otóż w obsłudze technicznej swojego laptopa Asusa F550L jestem w porównaniu do państwa jeszcze pewnie na poziomie raczkującym:) zajmuje się redagowanie i pisaniem różnych tekstów - teoretycznie cały czas potrzebny mi laptop, kiedyś  oddałam do formatu itd - ale długo zeszło i nie do końca było dobrze (zresztą mam tutaj poufne dane itd…boje się, że mogą zostać jakoś wykorzystane). Wyedukowałam się więc i zrobiłam sama formatowanie- jakoś poszło - nie wiem jednak czemu, ale mimo polecenia, żeby był dysk C i D wyświetla mi tylko jedną dużą partycję (97, 5 GB - ale to pewnie, że tamata na system i ukryta czy coś takiego doczytałam, no ale nie o tym mowa). Nie bardzo ogarnęłam stronę asusa z sterownikami tzn. nie znalazłam konkretnego modelu F550L - były z końcówka LD i inne…wiec zainstalowałam sobie po antywirusie program do przeskanowania i wyszukania sterowników. Niby są wszystkie do karty graficznej, dzwiękowej i do połączenia sieciowego…jednak Internet działą tylko z kabla…dawniej czytało WiFi, teraz niby internet jest -ale jak na pasku jest komunikat sieć - jest, że dostęp do Internetu - jednak dawniej wyświetlało nazwę sieci WDM…wogóle nie wołało hasła ani nic…działa tylko z kabla…Internet idzie światłowodem - zawsze hulało z prędkością światła…teraz troszku muli itd…nie wiem, czy coś źle zrobiłam. Nie chcę grzebać już sama - boję się, że całkiem stracę potrzebny na dniach Internet:) proszę o poradę:) 

Trzymajac wcisniety przycisk Fn (jest lewym dolnym rogu klawiatury) nacisnij przycisk F2 (z rysunkiem antenki) - to wlaczy karte sieci bezprzewodowej i od tej pory sieci WiFi powinny byc widoczne w systemie. Jezeli na przycisku F2 nie ma symbolu antenki, to poszukaj takiego przycisku F[liczba] gdzie ten symbol wystepuje i wyprobuj kombinacje Fn+F[liczba].

 

Jezeli chodzi o zagubiona partycje, to nie polecam Ci osobiscie tego naprawiac (mozesz utracic dane). Najlepiej by bylo, gdyby zajal sie tym problemem ktos, kto jest lepiej obeznany z tematem.

Jeśli nie pomoże to co napisał kolega do góry napisz do pomocy technicznej z prośbą o podesłanie sterownika, co do szybkości Internetu  to spróbuj tego:

-wchodzisz do menadżera urządzeń

-znajdujesz kartę sieciową

-klikasz prawym przyciskiem- właściwości

-wchodzisz w zaawansowane

-odnajdujesz szybkość i dupleks

  • ustawiasz maksymalną szybkość i full dupleks.

Co do dysku to nie specjalnie wiem co się stało więc wejdź

-mój komputer- prawym przyciskiem

-zarządzaj

-zarządzaj dyskami

i wrzuć screena co tam jest.

Próbowałam - niby światełko, że wifi działa jest - jednak jak wyjmuje kabelek, to dalej świeci a pisze, że brak połączenia - nie wyszuka sieci, nie połączy się itd…tylko przez kabel. Może faktycznie napisze do pomocy technicznej - być może nie ogarnęłam do końca sterowników tak jak powinny być. W pliku podgląd do karty sieciowej :)…ale oczywiście nie wysłało - nie mam uprawnień. Spróbuje inaczej:)

post-270587-0-85469400-1419210547_thumb.

 

Po wyjeciu kabelka sieciowego musisz recznie polaczyc sie z siacia WiFi - po reinstalacji Windowsa nie stanie sie to automatycznie.

 

Na belce w prawym dolnym rogu ekranu jest ikonka polaczen sieciowych - wyglada jak na jedym z ponizszych obrazkow:

http://www.montana.edu/wifi/images/win7-1.jpg

http://dwtaber.people.cofc.edu/images/wifiwin8/step1.png

http://www.itcs.sissa.it/_media/services/wifi/w-xp/wifi_xp10.jpg

 

Kliknij na niej prawym przyciskiem myszy i znajdz opcje laczenia sie z sieciami bezprzewodowymi. Wybierz swoja siec i podaj do niej haslo.

szybkość i dupleks ustawione najszybciej tylko jedno było  - gbps reszta mbps poniżej pliki do szybkości i zarządzania dyskami

No właśnie nie mam tej ikonki - w starym laptopie jest- i zawsze się tak łączyłam tam - wyszukiwało sieci i się podłączałam, nie pamiętam czy tu przed formatem też była - ale jest taki monitorek z kabelkiem  - siec dostęp do internetu:) ale nigdzie nie wyświetla mojego dostawcy internetu nawet po przeszukaniu - pewnie coś poprzestawiałam przy formacie albo co:)

No właśnie nie mam tej ikonki - w starym laptopie jest- i zawsze się tak łączyłam tam - wyszukiwało sieci i się podłączałam, nie pamiętam czy tu przed formatem też była - ale jest taki monitorek z kabelkiem  - siec dostęp do internetu:) ale nigdzie nie wyświetla mojego dostawcy internetu nawet po przeszukaniu - pewnie coś poprzestawiałam przy formacie albo co:)

post-270587-0-50454100-1419211522_thumb.

post-270587-0-10981100-1419211545_thumb.

post-270587-0-18397300-1419211956_thumb.

Sprawdz czy masz włączoną usługę ,(automatyczna konfiguracja sieci bezprzewodowej wan) chyba tak się nazywa.Przycisnij jednoczesnie logo windows +R

i wpisz services.msc na liscie usług powinna byc ustawiona na automatyczną.Na liscie są opisy każdej z usług sprawdz czy jescze coś tam jest odpowidzialnego za wifii

Co do sterowników polecam wpełni automatyczny progrmik    http://www.programosy.pl/program,iobit-driver-booster.html

jeszcze mnie nie zawiódł  :-o

Jeżeli chodzi o dysk o te nieprzydzielone 600GB ,jeżli była tam partycja z ważnymi dannymi i chcesz ją odzyskać użyj testdiska

tu dokładna instrukcja      http://traxter-online.net/testdisk-photorec-odzyskiwanie-danych/

Nie nie było tam ważnych danych - wszystko mam na płycie i zapasowo na pamięci przenośnej:)

Włączyłam na automatyczne i dalej nic:) a czy ten program sam zaproponuje i wyszuka np. jak by brakowało odpowiedniego sterownika WiFi?

 

Program jest super!

W szybkości i dupklesie przestawiło się na autotomatycznie czy dalej nastawić na najszybszą możlwiość? 

Ja bym dał najszybszą. Co do dysku to prawym przyciskiem na miejsce nieprzydzielone (to czarne pole) nowy wolumin prosty i potem tam dalej,dalej… Bo obecnie nie masz  dostępu do 600GB swojej pamięci

Nie masz większości sterowników i od tego trzeba zacząć.

 

http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/ASUS_VivoBook_F550LD/HelpDesk_Download/

sterowniki juz ok działa wszystko a nieprawidłowe zastąpione dobrymi teraz tylko czekam na odpowiedz co do dysku i odznaczam jako rozwiazany

 

Czyli udalo sie polaczyc z siecia Wifi?

 

 

 

Lepiej zapisuj dokumenty na tej drugiej, nie-systemowej, partycji. Jezeli uszkodzisz kiedys system, to nie bedzie problemu z przenoszeniem danych, aby zrobic reinstalacje/odtworzenie Windows. Ale kopie bezpieczenstwa waznych danych mozesz trzymac na partycji systemowej.

. Ok super problem wifi i neta rozwiązany , dysków tez , czyli mogę uznać ze moja pierwsza przygoda z formatem nie byla taka zla- ale to tylko dzięki Panstwu, dziekuje wszystkim za odpowiedzi i pomoc, dzieki Wam nie musiałam iść gdzieś i płacić do tego czekać i martwic się o prywatne i paufne dane! Pozdrawiam i Wesolych Swiat