Brak partycji recovery

Witam. Zepsuł mi się dysk twardy w laptopie, oddałem go do serwisu DELL. Po około 7 miesiącach chcę przywrócić system do ustawień fabrycznych, ale nie widzę nigdzie partycji recovery ani programu, którym wcześniej przywracałem - Dell DataSafe Local Backup. Czy tą partycję dell mógł jakoś ukryć, bądź co gorsze skasować? Przepraszam jesli piszę w złym dziale.

Jeśli nie masz partycji recovery i nie dostałeś/nagrałeś płyty to pozostaje ci czysta instalacja.

Pokaż screena z zarządzania dyskami (zarządzanie komputerem, zarządzanie dyskami).

http://zapodaj.net/77916526bf6da.png.html

Hmm, jeżeli pozostaje mi czysta instalacja, to jak pobiorę odpowiednią wersję windowsa i aktywuję go kluczem spod laptopa, to czy wszystko będzie zgodnie z prawem?

fristajlos1212 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Ze screena wynika że nie ma partycji recovery.

Ja i tak przeważnie instaluję (lub zalecam) czysty system na laptopie który został kupiony z zainstalowanym (preinstalowanym) systemem.

Masz licencję na system w danej wersji (zapewne Home Premium, sprawdź na naklejce pod spodem laptopa) i masz prawo zainstalować system (w takiej wersji jaka posiadasz) na tym laptopie używając klucza z naklejki.

Dodatkowo możesz wykonać kopię aktywacji kopia-aktywacji-systemu-windows-windows-office-2010-t487450.html?hilit=aktywacji#p3070581 (może się zdarzyć że będziesz miał problem z aktywacją systemu).