Skocz do zawartości

r   e   k   l   a   m   a

Zdjęcie

Brak partycji recovery

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 fristajlos1212

fristajlos1212
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 27.03.2013 - 12:54

Witam. Zepsuł mi się dysk twardy w laptopie, oddałem go do serwisu DELL. Po około 7 miesiącach chcę przywrócić system do ustawień fabrycznych, ale nie widzę nigdzie partycji recovery ani programu, którym wcześniej przywracałem - Dell DataSafe Local Backup. Czy tą partycję dell mógł jakoś ukryć, bądź co gorsze skasować? Przepraszam jesli piszę w złym dziale.

#2 falcon89

falcon89
  • Użytkownicy
  • 10990 postów

Napisano 27.03.2013 - 13:03

Jeśli nie masz partycji recovery i nie dostałeś/nagrałeś płyty to pozostaje ci czysta instalacja.

Czy tą partycję dell mógł jakoś ukryć, bądź co gorsze skasować?

Pokaż screena z zarządzania dyskami (zarządzanie komputerem, zarządzanie dyskami).

#3 fristajlos1212

fristajlos1212
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 27.03.2013 - 13:07

http://zapodaj.net/7...6bf6da.png.html

Hmm, jeżeli pozostaje mi czysta instalacja, to jak pobiorę odpowiednią wersję windowsa i aktywuję go kluczem spod laptopa, to czy wszystko będzie zgodnie z prawem?

#4 Agaton

Agaton

MODERATOR

• Moderatorzy
  • 19771 postów

Napisano 27.03.2013 - 13:18

Problem z partycją recovery

fristajlos1212,

2.6. Tytuły wątków należy dobierać w sposób łatwo kojarzący się z danym problemem.

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.
Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Nil nisi bene - littera scripta manet.

#5 falcon89

falcon89
  • Użytkownicy
  • 10990 postów

Napisano 27.03.2013 - 13:42

Ze screena wynika że nie ma partycji recovery.

jeżeli pozostaje mi czysta instalacja

Ja i tak przeważnie instaluję (lub zalecam) czysty system na laptopie który został kupiony z zainstalowanym (preinstalowanym) systemem.

to jak pobiorę odpowiednią wersję windowsa i aktywuję go kluczem spod laptopa, to czy wszystko będzie zgodnie z prawem?

Masz licencję na system w danej wersji (zapewne Home Premium, sprawdź na naklejce pod spodem laptopa) i masz prawo zainstalować system (w takiej wersji jaka posiadasz) na tym laptopie używając klucza z naklejki.

Dodatkowo możesz wykonać kopię aktywacji kopia-aktywacji-systemu-windows-windows-office-2010-t487450.html?hilit=aktywacji#p3070581 (może się zdarzyć że będziesz miał problem z aktywacją systemu).