Brak reakcji na emaile wysłane do Redakcji

Wysłałem dwie wiadomości na adres redakcja@… oraz adam.golanski@…

Było to 23 i 24 listopada, do dzisiaj zero reakcji. Sprawa dotyczyła braku reakcji na zgłoszone komentarze do moderacji. Komentarze obraźliwe. 

Jestem bardzo zniesmaczony takim postępowaniem i traktowaniem użytkowników.

A jak bardzo były obraźliwe te komentarze?

Akurat to nie jest najwazniejszą kwestią w tej sprawie.

A redakcja miałaby opowiedzieć się po Twojej stronie w sporze? Ja bym nie liczył na odpowiedź z prostego powodu. Jak już dialog w temacie, to nie licytacja racji do chwili, aż którąś stronę sporu puszczą nerwy. Czy przypisujesz sobie literacką czystość kulturalnej wypowiedzi podczas klepania (wszystkich) postów? Każdy ma prawo zgłosić czyjegoś posta, napisać do moderatora, czy admina.

Policzmy ilość Twoich postów w newsie, gdzie zgłosiłeś tegosia. Ile treści merytorycznych można z tego wyłuskać? 1%? A może 2%? Reszta, to gadanina.

Odpuść sobie, a nie, to prywatnie się sądź.

A co to ma do tego? Obracasz kota ogonem :) To nie jest sprawa po czyjej stronie redakcja się opowie.

Zgodnie z regulaminem dp.pl, komentarze nie mogą zawierać wulgaryzmów, treści mogących obrażać inne osoby oraz 

  1. Wypowiedzi w komentarzach powinny być formułowane w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk.

 

Co więcej:

  1. W przypadku naruszenia zasad w opublikowanym komentarzu, a w szczególności naruszenia dóbr osobistych osób, prosimy o kontakt na adres redakcyjny aby Redakcja mogła natychmiast podjąć odpowiednie kroki – włączając usunięcie komentarza oraz usunięcie autora z listy Zarejestrowanych Użytkowników.

Zwróć uwagę na słowo “natychmiast”. Moim zdaniem **przemopk **trafnie zwraca uwagę na brak reakcji. 

 

I co z tego? Mogę mieć napisany 1 post/komentarz z zerowymi treściami merytorycznymi a ktoś może mnie obrazić (a tym samym złamać regulamin). Czy to oznacza, że nie mogę zgłosić złamania regulaminu bo mam mało postów? Come on :slight_smile:

@silvver: zauważ, że autor wątku rozpoczął publiczną dyskusję, ale jednak na pytanie co jest powodem sporu nie ma ochoty się tym dzielić, więc o czym dyskutować? Na jakiej podstawie podajesz punkty z regulaminu jak nawet nie wiesz, co było w tym mailu?

Czy to do nas użytkowników należy rozstrzyganie, czy został on obrażony? I co, ma on postować znowu te obraźliwe treści aby jeszcze więcej ludzi je przeczytało? Zwróć też uwagę, że to niekoniecznie **przemopk **musiał zostać bezpośrednio obrażony - treść zgłaszanego postu mogła zawierać treści obraźliwe dla grupy osób lub innej osoby.

To on stwierdził, że post zawiera treści obraźliwe - i zgłosił ten fakt redakcji. Redakcja powinna stwierdzić czy faktycznie doszło do naruszenia regulaminu i w takim przypadku ukarać/upomnieć osobę naruszającą. A gdy jednak nie został naruszony regulamin, to zgłaszający powinien zostać o tym powiadomiony. 

I o jakim sporze mówisz? Tu jest kwestia zgłoszenia obraźliwych treści, a zatem niezgodności treści posta/komentarza z regulaminem. W takim przypadku nie ma znaczenia, czy osoba obrażająca jest w “sporze” z tą, którą obraził. Nie muszą się w ogóle kłócić o nic,  nawet to może być osoba trzecia.

Rozpoczął publiczną dyskusję, ale nie o zasadność jego zgłoszenia, tylko o fakt brak reakcji na to zgłoszenie.  

Przez to właśnie zapytałem się jaki był powód zgłoszenia, żeby mieć chociaż trochę poglądu na to co się stało. Autor wątku ma pretensje, że nikt mu nie odpisał - czy Dobre Programy to instytucja publiczna, która musi odpisać? Czy redaktor naczelny ma obowiązek odpisywać? To tylko rzecz grzecznościowa, lub profesjonalizm.

Jeszcze raz - podając powód zgłoszenia można próbować stanąć po czyjeść stronie a tak to rozmowa o niczym.

Czy np. takie teksty jak poniższe były by wystarczającym argumentem? Pytam z ciekawości.

"NIE MOŻECIE ZNIEŚĆ PRAWDY LEWACKIE NASIENIA ŻE JESTEŚCIE IDIOTAMI.

Wszystko zależy od poglądów redaktora naczelnego, oraz moderatorów. Nie znam struktury moderacji komentarzy do wpisów i kto się tym głównie zajmuje, oraz jakie są jego poglądy. Zwracam jeszcze raz uwagę, że jest to firma prywatna a nie np. strona urzędu miasta, czy ministerstwa finansów.

Z mojego punktu widzenia - takie komentarze powinny być natychmiastowo usuwane z kilku powodów:

Hej,

Zapewne chodzi o komentarze pod tym newsem: http://www.dobreprogramy.pl/Ruszyly-odcinkowe-pomiary-predkosci.-Te-aplikacje-ochronia-przed-mandatem,News,68346.html

Zatem dalsza dyskusja o tym, co to mogło być, wydaje się zbędna.

Pozdrawiam,

Takie komentarze piszą rzadko osoby, które nie są anonimowe (tu właśnie taki przykład, że osoba jest znana). W przypadku osób anonimowych  - dziwne, że czasem na etapie moderacji komentarzy gościnnych przechodzi bagno. W przypadku osób zarejestrowanych - to, że takie komentarze zostają na forum może mieć kilka powodów:

  • są zgodne z poglądami redakcji,

Hej,

BTW, bachus, na forum takie posty lecą prosto do kosza, a użytkownik najczęściej dostaje punkty stosownie do wagi przewinienia. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Na forum tak, ale tu chyba chodzi o komentarze np. pod newsami czy innymi treściami.

Wiem, przez to napisałem, że nie wiem jak to się ma do komentarzy na stronie.

Bardzo dużo osób nie jest anonimowych - HotZlotowicze, czy Ci, co się nie wstydzą nazwiska ojca.

Pozdrawiam,

Abstrahując od zasadności zgłaszanych przez autora tematu komentarzy, wątek ten jest kolejnym przykładem na to jak działa, albo raczej jak nie działa moderacja komentarzy na stronie głównej portalu.

Zdaję sobie sprawę, że przy takiej ilości komentarzy jakie pojawiają się codziennie ich usuwanie jest syzyfową pracą, jednak zgodzę się, że najgorszy jest brak informacji zwrotnej czy nasze zgłoszenie zostało rozpatrzone. Nie wiem na ile technicznie jest to możliwe, jednak mi brakuje rozwiązania, które jest dostępne tutaj na forum, czyli zgłaszasz post, moderator zgłoszenie zamyka a autor otrzymuje informację zwrotną. Niby mała rzecz, a wiadomo kto za co jest odpowiedzialny.

Może przy okazji najbliższego ColdZlotu, uczestnicy tego spotkania winni poruszyć tę kwestię w kameralnym gronie z przedstawicielami redakcji. Ot taka mała sugestia.

Kiedyś z tego co pamiętam było tak, że komentarze niezalogowanych i userów z mniej niż 10 komentarzami ukazywały się dopiero po akceptacji a obecnie każdy może wszystko napisać i pojawi się to bez żadnego zatwierdzenia.

Gdzie to widzisz w obecnej wersji forum? Tak było chyba dwie wersje wcześniej, już w poprzedniej zostało “wykastrowane”

O ile dobrze pamiętam, to w poprzedniej wersji forum takie rozwiązanie jeszcze funkcjonowała poprawnie. W obecnej, faktycznie nie wiem. Bieżący skrypt jest pozbawiony tylu dobrze funkcjonujących rozwiązań, że brak kolejnego mnie już nie zdziwi.

Nie przypominam sobie tych powiadomień w poprzedniej wersji ale mogę się mylić.

 Nigdy nie komentowałem jako niezarejestrowany lub niezalogowany ale widząc niektóre posty taki userów uważam że pojawiają się one bez jakiejkolewiek moderacji.