Brak widocznego pendrive po podłączeniu

Witam , posiadam płytę główną firmy GIGABYTE model jest to: GA-MA790X-DS4 (rev. 1.x) po instalacji systemu Windows 8.1 Pro ( 9200 ) wersja x64 wcześniej była to wersja systemu Windows 7 Ultimate ( 7601 ) także x64 mam cały czas problem z rozpoznaniem poprzez system urządzeń zewnętrznych mam tu na myśli podłączenie pendrive różnej wielkości od 8 do 64 GB jeden czyli 32 GB ma już opcję 3.0 pozostałe tylko 2.0 nawet jak podłączę zewnętrzne 2 dyski które posiadam jeden to firmy Seagate o pojemności 750 GB a drugi to WD i pojemności 1,5 TB także ich niestety nie rozpoznaje.

Obojętne czy podłączę do gniazda usb bezpośrednio z tyłu do płyty lub przodu obudowy scenariusz pozostaje ten sam niestety.

Proszę o pomoc jak mógłbym rozwiązać ten tak irytujący mnie problem , sterowniki mam pobrane wszystkie i zainstalowane ze strony producenta tu podaję linka http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-ma790x-ds4_1x/specs/ skąd je pobierałem i potem instalowałem oczywiście sterowniki pod system 64 bitowy rzecz jasna lecz tylko opcja pod system Windows 7 gdyż Windows 8 niestety chyba ta płyta nie obsługuje tak sądzę bo niema sterowników pod ten system do niej.

skoro nie zainstalowałeś sterowinkow dedykowanych pod win8 to chyba naturalne że nie wszytsko będzie poprawnie działać nie wiem czemu siętu dziwisz

sterowniki z innych systemów windows mogą ale wcale nie muszą działać poprawnie nie są do niego dostosowane

walczysz z wiatrakami

Witaj ok  jak mam tego dokonać skoro nawet na stronie producenta niema ich pod ten system i co to da skoro był wcześniej zainstalowany Windows  7 Ultimate x64 i też był ten sam scenariusz mimo iż do tej wersji systemu były na stronie producenta płyty głównej wszystkie potrzebne sterowniki i aplikacje pod ten system hmmm…???