Błąd cmd.exe przy zamykaniu systemu

Witam.

Dziś nieoczekiwanie zaczął pojawiać mi się pewien błąd w momencie zamykania systemu lub przy ponownym uruchamianiu.

Wygląda to tak, że np. klikam “Uruchom ponownie” i wtedy pojawia mi się okienko błędu dotyczącego cmd.exe z treścią, że “Aplikacja nie została właściwie zainicjowana”. Kod błędu jaki się wyświetla to : 0xc0000142. Mogę jedynie kliknąć OK, choć jeśli nie kliknę to po chwili okienko samo znika, a system prawidłowo się zamyka.

 

Nie zauważyłem żadnych niedogodności w korzystaniu z systemu, a sam cmd.exe uruchamia się bez problemu.

 

System to Vista HP SP2 64bit.

 

Co dziś robiłem w systemie:

  • aktualizacja przeglądarki Slimjet

  • instalacja biuletynu zabezpieczeń z Windows Update (5 poprawek)

 

Co zostało zrobione:

  • skanowanie Malwarebytes Anti-Malware (0 infekcji)

  • w wierszu poleceń wykonałem skanowanie poleceniem sfc /scannow (otrzymałem wynik, że nie znaleziono naruszeń integralności)

 

O co może chodzić? Skoro jest błąd to coś musi być nie tak.

 

Proszę o pomoc. Nie wiem co z tym zrobić, pierwszy raz coś takiego widzę szczerze mówiąc.

Dziwne, mam to samo od 2 dni bodajże na WiN 7…

Czyli jednak nie jestem sam.

Soulcatcher czy instalowałeś ostatnio jakieś aktualizacje systemu? Na innym forum znalazłem jeszcze jedna osobę z tym problemem, więc podejrzewam że to chyba wina ostatnich poprawek z win update…

Właśnie że nic nieinstalowałem… Chociaż kilka dni temu zrobił mi sie update windows defender, to może przez to? Ale problem już rozwiązałem :slight_smile:

 

Lipa, działało do kilku wyłaczeń, problem dalej powrócił.

ooooo, a już myślałem że to ja coś skopałem z win7 u siebie, a tu proszę!

 

czyli na darmo robiłem przywracanie systemu, a później jeszcze aktualizacje z płyty?

Mam ten sam problem po wczorajszej aktualizacji systemu- Win 7, 64bit. Oprócz aktualizacji instalowałem program SpeedFan.

 

edit: W dniu wczorajszym (12.13.2014) problem nie dotyczył nowych kont stworzonych po aktualizacji. Bez informacji o błędzie można było zarówno się wylogować jak i wyłączyć komputer. Po dzisiejszych aktualizacjach (13.12.2014) informacja o błędzie cmd.exe jest wyświetlana na kontach wszystkich użytkowników.

Instalowałem tez najnowszą aktualke flash playera. Czyżby znów przez to były problemy jak dawniej?

Jaki jest zainstalowany antywirus?

Na forum Avasta ktoś napisał, że błąd wystąpił po zainstalowaniu Avasta, a rozwiązaniem problemu jest odinstalowanie tego programu.

Nie mam Avasta, ani innego antywirusa.

U mnie ten sam błąd! Po instalacji windows update - to była chybna jakaś aktualizacja do offica… ktoś wie co z tym zrobić? :confused: Tez mam 64bitowego W7

Ktoś jeszcze potwierdzi? Tak, używam Avasta ale był na dysku już wcześniej i problemów nie stwarzał.

Problem u mnie wystąpił kilka godzin po instalacji systemu, jak zostało pobrane ponad 200 aktualizacji (dlatego ciężko wskazać która i czego dotyczy). Na pewno u mnie problem nie dotyczy Avasta, bo go nie mam, jak i Flash Playera- problem był przed jego instalacją.

mam taki sam problem czyściłem rejestr tune up utilites zeskanowalem nortonem security użyłem malwarebytes anti malware nawet dla próby szukając rozwiażania w necie użyłem DLL Suite i żadnej poprawy

W takim razie może problem powoduje NVIDIA GeForce Experience:

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-system/cmdexe-error-0xc0000142/21efc574-3279-441b-b3fd-005e46914564?page=2

U mnie problem wystąpił po reinstalacji systemu a ściślej - bezpośrednio po wykonaniu całej paczki updejt’ów - ok 181szt. (WIn7Pro SP1 x64) i - co ciekawe - nie występuje na drugim laptopie (Win7HE SP1 x64). Ktoś ma na to g***** jakieś panaceum, bo znajomi się ze mnie śmieją, że nowy laptop, niby takie “wspaniałe windows-y” i takie coś wyskakuje…

Witam. Mam identyczny problem. U mnie ten problem pojawił się gdy wymieniłem kartę graficzną. Geforce’a GTX 550Ti zamieniłem na GTX 760. Od razu po wykryciu urządzenia przez system pojawił się ten błąd. Nazwa okienka cmd.exe i informacja że aplikacja nie została właściwie zainicjowana. Od tego momentu posypało mi się kilka rzeczy w systemie i przeglądarce. Poznikały mi wszystkie funkcje po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na przykład. Bardzo możliwe że problem spowodował NVIDIA GeForce Experience. Trza to sprawdzić.

Zgadza się problem powoduje NVIDIA GeForce Experience, należy po prostu wyłączyć uruchamianie wraz ze systemem i problem zniknie :slight_smile:

Odinstalowanie sterowników karty graficznej i NVIDIA Ge Force Experience oraz ponowne zainstalowanie sterowników pomogło -po wcześniejszym wyszukaniu sterownika na stronie producenta, a nie przez kreator. Problem u mnie został wyeliminowany.

Wejdz w konfiguracje systemu/uruchamianie/ i odznacz 2 pozycje NVIDIA GeForce Experience, mi pomogło. I uruchom ponownie system.

Tylko ciekawe czego jak te sterowniki mam od 2-3 tygodni to czemu dopiero teraz stał sie z tym problem?