CHKDSK uruchamia się przy każdym starcie komputera

Witam. Mój problem polega na tym, że gdy włączam komputer zawsze włącza mi się CHKDSK na Dysku D: . Dlaczego tak jest.?

Opiszę to. Włączam komputer wszystko się ładuje, a potem odrazu CHKDSK na Dysk D: . I jeszcze dodam, że napisane jest tam System plików NTFS. Mam nadzieję, że pomożecie, bo zawsze jakoś mi pomagaliście. Trzymajcie się i czekam na pomoc.

Pewnie nieprawidłowo wyłączasz komputer, masz zaplanowane skanowanie, bądź nie dajesz mu tego dysku przeskanować :slight_smile:

@drobok No może nieprawidłowo wyłączam… Ale zawsze nic nie klikam jak skanuje. Idzie do końca.

Od kiedy ten problem występuje ? Aktualizowałeś system ? Instalowałeś jakiś soft ?

Dysk może mieć bad sectory. Bądź twój rejestr może być uszkodzony. Przeskanuj w konsoli odzyskiwania (chkdsk /f). Oraz osobnym softem, np hd tune.

Możesz również spróbować wyłączyć checkdisk z poziomu rejestru:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/pl … isable.reg

Bądź ręcznie:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\Winlogon

SFCScan na 0

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager

Sprawdź czy masz tam autocheck autochk /f *

2 dni temu miałem taką samą sprawę na komputerze koleżanki. Próbowałem przeskanować pełnym CHKDSK (5 etapów zamiast 3) i nie pomogło, dalej wyskakiwało skanowanie przy każdy starcie. Pomógł dopiero format. Była to partycja E i kilkaset MB zajętego miejsca więc nie było problemu, ale dysk nie grzeszył sprawnością bo HD Tune podawał 2 pola na żółto, czyli ostrzeżenie.

Skoro format pomógł była to wina uszkodzonego rejestru imo :slight_smile:

ziomo75 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Znalazlem coś takiego:

1.Aby wyłączyć automatyczne sprawdzanie dysku, należy:

Windows Registry Editor Version 5.00


                [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]

                "SFCScan"=dword:0000000


                [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager]

                "AutoChkTimeOut"=dword:0000000


                [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager]

                "BootExecute"=hex(7):00,00

* Zapisać jako dowolny plik z rozszerzeniem .reg.

* Klikając dwukrotnie, uruchamiamy plik i dodajemy wartość do rejestru.

* Przy ponownym uruchomieniu komputera, sprawdzanie dysku nie powinno zadziałać.

  1. Jak ręcznie włączyć sprawdzanie dysku?

* Uruchamiamy START -> Uruchom -> cmd.

* Wpisujemy dokładnie: chkdsk C: /F - aby sprawdzić partycję systemową.

* Windows może chcieć ponownie uruchomić komputer, aby wykonać skanowanie. Możemy wybrać: T lub N (tak lub nie) i zatwierdzamy enterem.

  1. Jak używać komendy chkdsk?

Zaraz po komendzie chkdsk wpisaliśmy C: i /F, co to oznacza?

C: - oznacza nazwę partycji, którą chcemy sprawdzić. Możemy zamiast tego wpisać D: lub E: lub inne (w zależności od ilości partycji i ich literowemu oznaczeniu).

/F - określa pracę, którą skaner ma wykonać. Akurat F oznacza natychmiastową naprawdę błędów. Właśnie dlatego system może chcieć się uruchomić ponownie. Samo sprawdzenie nie wymaga restartu.

Zamiast /F można używać innych określeń lub tworzyć kombinacje, np: chkdsk C: /F /V /R.

Objaśnienie:

* /F - naprawia błędy.

* /V - Na partycjach FAT i FAT 32 wyświetla pełne nazwy wszystkich plików na dysku i ścieżki do nich. Natomiast na partycjach NTFS, pokazuje istniejące komunikaty porządkowania.

* /L - (tylko dla NTFS) Wyświetla rozmiar pliku dziennika. Możemy zmienić jego rozmiar pisząc: /L:tutaj rozmiar w kilobajtach.

* /X - wymusza uprzednią dezinstalację woluminu, jeżeli jest to konieczne.

* /I - (tylko dla NTFS) wykonuje mniej dokładne sprawdzenie wpisów indeksu.

* /C - (tylko dla NTFS) pomija sprawdzanie zapętleń w strukturze folderów.

Wyłączenie automatycznego sprawdzania dysku nie jest dobrym posunięciem robisz to na własną odpowiedzialność. Podam ci linka jakie komendy zastosować z tym że jeśli ten skanowany dysk partycja D skanuje a nie ma błędów bo jeśli są jakieś i za każdym razem próbuje naprawić to dysk trzeba sprawdzić dogłebniej. Więć spróbuj o ile już nie wyłączyłeś to tym sposobem

sprawdzanie-systemu-plikow-t244054.html

Jak nie pomoże to do Ciebie nalezy decyzja automatycznego wyłączenia sprawdzania dysku.

@Hirem bardzo Ci dziękuję.! Twój link mi pomógł. Bardzo proszę admina aby nie zamykał wątku, bo może innym użytkownikom też się przyda. :wink: Ale bardzo dziękuję. Trzymajcie się.

Nie zamknę, najwyżej przeniosę do Kosza, jeżeli nie zmienisz tytułu na konkretny, mówiący o problemie. Nowy tytuł po zaleconej zmianie

jest równie “konkretny” jak poprzedni.

Popraw - więcej uwag nie będzie.

Zaczekajcie drodzy pomocnicy. Dziś rano gdy włączyłem komputer skanowało Dysk C: . ! Skanowało go 1 h, ponieważ coś tam przywracało… Moglibyście mi jakoś pomóc co się dzieje.?

Dziękuję.

Tak jak Ci pisałem wyłączenie automatycznego sprawdzania dysku nie było by dobrym pomysłem i jakbyś wyłączył to procedura naprawcza mogła by się nie włączyć. A tak to masz jakieś działania automatyczne i wiesz że coś się dzieje. Możesz jeszcze sam włączyć w pisać komendę : chkdsk C: /F /R

Podaj screna z programu HD-Tune z zakładki Health oraz możesz zrobić skan tym programem z zakładki Error Scan i zobacz czy cały kwadrat będzie wypełniony zielonymi kwadracikami jeśli będą czerwone to źle.

Być może trzeba będzie system przeinstalować komendy naprawcze nie zawsze dają pożądany efekt o ile dysk jest w dobrym stanie to sprawdzisz HD-Tune.

Tak jak pisał hirem daj smart z HDtune czyli zakładka Health.Error skan sobie odpuść bo to strata czasu,wynik skanowania widać w smart.

Odkopuję temat bo rozwiązałem ten problem bez formatowania. Mnie też wyskakiwał CHKDSK przy każdym restarcie, i nie pomogły żadne tutejsze porady.

Problem rozwiązała DEFRAGMENTACJA MFT

która jest dostępna w zaawansowanych programach do defragmentacji.

Systemowy defragmentator domyślnie nie posiada opcji defragmentowania MFT.

Dla zielonych - MFT to Master File Table - ukryty plik na partycjach NTFS, w którym są zawarte wpisy (pełne informacje o rozmiarze, ścieżce dostępu, datach edycji, utworzenia pliku) do każdego pliku na danej partycji. Plik MFT jest bardzo ważny, jest to jedno z najczulszych miejsc na dysku – bez znajomości położenia pliku MFT, system nie jest w stanie operować na plikach.

ENGLISH TAGS:

CHKDSK RUN EVERY BEFORE ALWAYS BOOT STARTUP SYSTEM WINDOWS

AUTOCHK CHECKDISK DISK ERROR MFT MASTER FILE TABLE

Defragment MFT to solve your problem with chkdsk if start up on every boot and

nothing fix error.