Co sądzicie o tej karcie dźwiękowej?

Witam dokładnie tak jak w temacie. Model karty http://www.fasttech.com/products/1513/10000757/1066704. Warto ją kupić? Dodam, że posiadam głośniki Logitech z506

Według mnie nie odczujesz różnicy między zintegrowaną a tą. Jak chcesz coś lepszego do tych głośników to może Asus Xonar DG?

Lipa :P. 

Zależy jaką masz integrę na płycie. Jeżeli jest to dość nowy komp, to prawdopodobny jest tam Realtek ALC888/889. Jeżeli tak, to nie warto pchać się w tanie karty, poniżej 100zł. Nie usłyszysz różnicę, a jak usłyszysz, to na minus.

Tym bardziej że masz takie głośniki, jak chcesz lepszy dźwięk to najpierw zajmij się nimi, a nie kartą, bo tutaj to nawet najlepsza karta dźwiękowa niewiele pomoże.

Jeśli chcesz naprawdę dobrą kartę dźwiękową to polecam poszukać jakiejś opartej na układzie dźwiękowym Envy24 (dawniej produkowany pod marką ICE, obecnie pod marką VIA), ten układ naprawdę bardzo precyzyjnie oddaje brzmienie, tonację, i głośność poszczególnych dźwięków.

Polecono mi ten układ dźwiękowy gdy szukałem dla siebie karty dźwiękowej i jestem z niej niesamowicie zadowolony a ostatnio znajomy któremu poleciłem ten układ dźwiękowy kupił opartą na nim kartę (choć inną niż moja) i on również potwierdził że gra ona bardzo ładnie, stwierdził on że po porównaniu jej z Creativ SoundBlaster Audigy że jest ona znacznie lepsza od Creative’a.

Dobre głośniki też są ważne ale są duże szanse że jak kupisz dobrą kartę dźwiękową to nawet na tych głośnikach zauważysz poprawę jakości a potem możesz sobie doinwestować w porządne głośniki a najlepiej w rasowy wzmacniacz (choćby stary używany ale sprawny) oraz rasowe kolumny.

Brzydko wygląda. nie bierz.

O to mi właśnie chodziło. Wielkie dzięki za pomoc. Temat można zamknąć. :slight_smile: