Co to jest CHKDSK?

Mam pytanko… Co to jest CHKDSK?? Mam problem z Winampem. Kiedy włączam Winampa, pokazuje mi się dymek z opisem, że “plik(nie pamietam już jaki) jest uszkodzony i nie nadaje się do odczytu. Uruchom program CHKDSK”. Problem w tym, że ten komunikat pokazywał się bardzo wiele razy, w zasadzie wszystkie pliki były uszkodzone w folderze Winampa. Kilka razy odnistalowywałam i instalowałam na nowo, ale działa to tylko na jakiś czas, potem znów pokazuje się to samo. Mam Winampa 5.35 PL i system WinXp Home Edition Z SP2

CHKDSK

Ściągnij wersje 5.5.

“CHKDSK” to sprawdzanie dysku.

PPM na dysk > właściwości > narzędzia > Sprawdź.

Czy ktoś może mi powiedziec, jak mam się obsługiwać z tym CHKDSK bo ja nie bardzo wiem, a nie chciałabm rozwalić systemu??? Bo mi już kiedyś się udało wykasować sterowniki do dxwięku i był mały problemik…

no tak to włącz najpierw CHKDSK najłatwiej będzie Menu Start > Uruchom > i wpisz CHKDSK. Potem poczekaj aż zeskanuje. Jak nie pomoże to wczasie uruchamiania się systemu powinno się włączyć taki niebieski ekran i powinoo pisać że Teraz będzie sprawdzany system plików na dysku C lub innych. Wtedy powinno pomóc.

Coś takiego jak ScanDisk mniej więcej?? Mi się to pokazuje nawet często, ale nie dawało to żadnych efektów…

Uruchom komputer z płyty Windows, uruchom konsolę odzyskiwania i tam spróbuj z CHKDSK.

Zainstaluj Winampa w innym folderze (np. C:\Winamp) i sprawdź czy problem występuje.

Defragmentowałaś w ogóle kiedyś dysk?

Oczywiście:-))). Czy to mogło się stać po defragmentacji??

Złączono Posta : 01.11.2007 (Czw) 15:08

Zainstalowałam 5.5 i na razie jest spoko:-)))

Złączono Posta : 08.11.2007 (Czw) 16:57

Dzięki za porady temat uważam za zamknięty:-))))