Coraz wolniejszy kopmuter

Witam, moim problemem jest coraz wolniejszy komputer, mam wrazenie że im częściej robię defragmentację dysków to jest coraz gorzej, komputer bardzo długo się otwiera po włączeniu i potem praca także wymaga cierpliwości. Internet także wolniej pracuje, mam szybkie łącze 4 mb, jakiś czas temu filmy ściagałam to było po 200 - kb/s teraz zaledwie 30.

używam utorrent, windows xp

mam dużo wolnego miejsca na dysku bo 54%, myślałam że jak trochę śmieci wyrzucę to się poprawi ale nie!

nicoledk , bo defragmentacje robi się raz na jakis czas a nie co tydzień :slight_smile:

start uruchom wpisz %temp% i wywal all z tamtąd potem sciągnj program cleancleaner i przeczysc rejsetr na koniec sciągnij program botvist chyba cos takiego nazwa i uzyj go i komp powinien przyspieszyc :slight_smile: a jak nie to format aa i spr czy wirósów nie masz

Być może szybkie łacze masz obecnie tylko na umowie, zmierz jaka jest obecnie realna szybkośc twojego łącza. http://www.speedtest.pl/

Witam,

wyczyściłam temp a było tam tego nie mało ponad 600plików,

wyczyściłam rejestry - ponad 150,

zrobiłam skan avastem 0 wirusów

wyczyściłam pliki cooki

i…

jeśli jest jakakolwiek różnica to prawie niezauważalna, torrenty ściągają się z taką samą prędkością (30 kb/s) komputer równie długo się otwiera.

co jeszcze mogę zrobić, na dysku c mam 60%wolnego miejsca! !!

wyłącz zbędne procesy przy uruchamianu systemu uruchom msconfig wpisz i daj zakładke uslugi i tam wyłącz zbedne procesy i tym porgramem co podaleem botvis zrob co masz zrobic i wymien lepij se avasta na cos lepszego bo avast to syf a i podaj logi z combo fix

Podaj log z Combofix

A takie pytanie co prędkość kompa ma do torrenta? Jak nie ma seed’a lub ludzie nie wysyłają tylko oszczędzają upa (nie wiedzieć czemu), to możesz ściągać i 5kb/s. Mi to nie przeszkadza na 10mbit’owym łączu, realia polskiego internetu - łącza asymetryczne i pełno pijawek. Tak poza tym miejsce na dysku chyba też nie ma nic do rzeczy, dopóki nie następuje przepełnienie dysku.

Wyłącz zbędne procesy, które uruchamiają się ze startem systemu.