Cyfrowy polsat - ustawienie anteny

Wita. Mam problem z ustawieniem anteny cyfrowego Polsatu i potrzebuje pomocy. Posiadam dekoder familijny CP2 antenę ustawiłem na satelitę Hot-Bird ale znajduje mi tylko zagraniczne kanały prawie wszystkie są arabskie. W czym może być problem ? Czy ustawia się język wyszukiwanych kanałów? Czy raczej jest ustawione nie na ta satelitę ? Pozdrawiam.

Jeżeli na pewno dobrze ją ustawiłeś to może wyszukiwałeś tylko kanały FTA sprawdź czy masz opcje kanały cyfrowego polsatu i wg tego wyszukaj.

Mogłeś ustawić na złego satelitę. Języka wyszukiwanych kanałów się nie ustawia. Antenę satelitarną trzeba bardzo precyzyjnie ustawiać. Nieduże przesunięcie w prawo czy w lewo powoduje “złapanie” innego satelity.

Chyba źle ustawiłem nie wyszukuje mi kanałów cyfrowego Polsatu tylko wyszukiwanie automatyczne jedynym polskim kanałem jest Polonia

Popatrz po sąsiadach jak mają ustawioną antenę.

patrze ale to nie takie łatwe na ustawieniach automatycznego wyszukiwania i satelicie hot bird działają te zagraniczne kanały to dlaczego nie chce wyszukać kanałów Polsatu czy aby na pewno to hot bird

http://www.hdtv-sat.eu/teksty,main,0,1, … _d,31.html

Widocznie antenę masz ustawioną na Eutelsata 7’ Wschód.

Ustaw sobie na 1 czyli polsat i kręć anteną aż się pojawi obraz. Potem sobie jeszcze sprawdź siłę sygnału i ustaw sobie najlepiej jak się da.

problem bo nie mogę ustawić 1 jest napisane ze nie ma takiego kanału. Ustawiam fabryczne ustawienia dekodera antena jest ustawiona na hot birda pierwszy pasek na maxa a drugi 60 później jest wyszukiwanie kanałów ale nie znajduje ani jednego. Tak jak pisałem wcześniej wyszukuje kanały jak biorę wyszukiwanie automatyczne pojawiły się teraz wszystkie TVNy, polonia, discoverya , a gdzie polsaty i reszta. Moze wina leży po stornie karty albo dekodera bo zdaje mi się ze antena jest juz dobrze ustawiona

albo konwertera.

Karta z dekoderem jest sparowana, więc nie wyjmuj jej i nie sprawdzaj jej na innym dekoderze, bo to nic nie da. Kartę z dekoderem traktuj jako całość. Ale możesz z dekoderem (i kartą) wybrać się np. do sąsiada (który ma Polsat, Cyfrę, n albo TPSA, bo te wszystkie platformy obsługiwane są przez satelitę Hot Bird), podłączyć dekoder do jego anteny (i telewizora) i sprawdzić.

A konwerter dostałeś od CP czy już miałeś?

Akurat to nie ma żadnego znaczenia, o ile konwerter nie jest jakiś bardzo stary (albo nie jest uszkodzony, ale nowe też mogą być zepsute), to na każdym powinno działać.

znalazłem przyczynę mam stary soft dlatego mam tylko kanały od 501. próbuje zaktualizować soft ale nie wyszukuje oprogramowania pewnie muszę udać się do punktu Polsatu

Kpc21 dokładnie mi o to chodzi bo jeżeli konwerter jest stary jeszcze z czasów telewizji analogowej to będzie potrzebny konwerter Fullband.

Soft raczej nie ma tu nic do rzeczy.

konwerter kupiłem na allegro Universal Twin LNB jest napisane na nim TWIN DISH

na złotej naklejce nie wiem czy to marka czy to co dokladnie coś takiego http://www.allegro.pl/item1086007592_konwerter_cyfrowy_twin_gold_0_1_db_full_hdtv.html

ustaw antenę w tą stronę jak sąsiedzi maja i daj wyszukiwanie wszystkich programów,polsat cyfrowy ma soft że i tak pojawią się tylko te które Polsat cyfrowy zaprogramował ,żeby były arabskie trzeba zmienić ustawienia zamiast cyfrowy polsat to dać bieżący satelita

tylko mi nie wyszukuje jak biorę na instalacja kanałów cyfrowego polsatu wyskakuje 0 0 a automatyczne wyszukiwanie to od kanału 501 tvny polonia i reszta zagraniczne

Nie do końca. Na liście Polsatu też są arabskie programy.

no dobrze ale dlaczego wyszukuje mi tylko kanały od 501 czy aby na pewno wersja oprogramowania nie ma znaczenia nie chce wydawac 85 zł na ustawienie anteny