Czarny ekran po aktualizacji Windows 8.1 Update 1

Jakieś 6 dni temu w usłudze Windows Update pojawiła się aktualizacja KB2919355 dla systemu Windows 8.1. Po pobraniu i zainstalowaniu tejże aktualizacji nie mogę się zalogować do systemu - zamiast ekranu blokowania (tapeta + zegar) mam tylko czarny ekran z migającym kursorem, komputer nie reaguje na żadne moje akcje (klikanie, wpisywanie z klawiatury, przycisk wyłączania, etc). Udało mi się przywrócić system do stanu sprzed feralnej aktualizacji dzięki płycie instalacyjnej i opcji Przywracanie Systemu, ale po paru dniach problem się powtórzył.

 

Czy ktoś miał już taki problem? Jak go rozwiązać? Specyfikacja mojego sprzętu:

 

ASUS k70ic-ty010 - Intel Core 2 Duo T4300 2.10 GHz; DDRAM2 4Gb 800 MHz; HDD 320Gb SATA; NVidia GeForce GT 220M 1Gb z CUDAmi; wszystkie wcześniejsze aktualizacje + sterowniki do sprzętu

 

Windows 8.1 Pro x64 PL

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

 

Musisz znowu przywrócić, w poglądzie zdarzeń sprawdzić co to za błąd bo to może być jakaś inna przyczyna.

Dzisiaj przywróciłem system po raz 3. Do czasu aż nie znajdę rozwiązania, wyłączę usługę Windows Update, żeby nie instalowała tej aktualizacji za każdym razem.

 

 

Gdzie mogę znaleźć ten “pogląd zdarzeń”?

Klikasz prawym myszki na Start i Masz tam Pogląd zdarzeń>Dzienniki systemu windows>System. Tam patrzysz w kolumnie poziom Na błędy krytyczne i ostrzeżenia, patrzysz na godzinę i datę czy się zgadza to mniej więcej z czasem występowania twojego problemu.