Czy jest szansa na dyskusje z redakcja na temat asystenta

Szanowna Redakcjo!

Piszę tą wiadomość ze smutkiem i niepokojem, Jeden z największych portali z oprogramowaniem w Polsce, który swoją popularność zawdzięcza użytkownikom zachowuje się nie w porządku w stosunku do użytkowników.

Dobreprogramy.pl kiedyś było tak kolorowo i słonecznie, a teraz…

Wprowadzono asystent pobierania i się szumu narobiło i był on jak najbardziej uzasadniony, fakt nie wszystkie słowa i posty były do końca przemyślane i dyskusja nie trzymała się kupy. Zawiedli użytkownicy i redakcja. Ja się bije w pierś, moja wina, moja wina. Ale trzeba powiedzieć, że chęć dyskusji cały czas była, ale tylko ze strony użytkowników.

Więc pragnę wystosować takie skromne pytanie do redakcji: Czy rozważają Państwo jakąś dyskusję na tema t Waszego asystenta? Czy z Waszej strony temat zamknięty?

Pytam albowiem obecny stan rzeczy wprowadza mnie w niepokój i czuje się totalnie zignorowany, a brak troski o użytkowników w Waszym przypadku nie wypada.

Aby uczynić moją wiadomość bardziej merytoryczną pozwolę sobie przekleić(i przy okazji go lekko podszlifować) jeden ze swoich postów z innego tematy na temat asystenta.

Delta toolbar to zbędny pasek wątpliwej reputacji zaśmiecający przeglądarki, w niczym nie ułatwia , przeszkadza i może powodować problemy, ciężko się tego pozbyć i zwykły użytkownik będzie miał problem żeby wrócić do google.

Zwykły użytkownik nie ma konta na dobrych programach i nie ma pojęcia, że jak się zaloguje to czegoś uniknie.

Zwykły użytkownik najpierw widzi przycisk pobierz i to w niego klika, bo po co mu jakieś tam linki bezpośrednie.

Zwykłemu użytkownikowi nic nie mówi informacja:

"Instalacja przebiega z użyciem asystenta pobierania plików, który może proponować również oferty sponsorowane. Jeśli chcesz, możesz też skorzystać z linków bezpośrednich."

*Aktualnie jakoś niedowidzę nawet tej informacji

Mówienie, że delta jest nieszkodliwa, jest popularnym paskiem narzędzi i inne pozytywne rzeczy to zwykłe kłamstwo…

On ma ciągle przed oczami wielkie zielone pobierz.

Zwykły użytkownik korzysta z szybkiej instalacji.

I jeśli zwykły użytkownik widzi i czyta, że Delta to populary i darmowy pasek narzędzi przeznaczony do szybszego i prostszego przeglądania i wyszukiwania w internecie to myśli, że to dobrze i wszystko fajnie bo w końcu pobiera jakiś program z bezpiecznego portalu. Niestety taki jest przeciętny laik.

Co Wy na to?

Czy nie można tak zrobić, żeby instalacja delty była domyślnie odznaczona?

Albo

Czy nie można zrobić tak aby przycisk pobierz i przyciski do bezpośredniego pobierania były tej samej wielkości i przy przycisku do pobierania menedżera umieścić info, że zawiera delte?

Albo

Dać informacje dla nie zalogowanych użytkowników, że bez rejestracji w menedżerze pobierania jest pasek(zanim w ogóle zaczną go pobierać), a jak go nie chcą to mogę się zarejestrować.

Albo

Czy przy tych obrazkach kiedy zacznie się pobieranie dać informacje o tym, że możemy zdecydować czy chcemy delte czy też nie.

albo

Jakaś informacja(link czy coś)podczas działania menedżera(w sensie, że w menedżerze - tak było z reklamą LTE), umożliwiający pobranie paska narzędzi.

Albo

Cokolwiek aby uświadomić użytkownika co właśnie robi, jakieś większe przyciski w menedżerze, cokolwiek aby pobieranie z menedżerem było mniej sugestywne.

Ja jestem wstanie zrozumieć kwestie finansowe, ale są granicę, jest wstanie zaakceptować każdą reklamę w innej formie, tylko, żeby tego przydatnego paska nie wciskać biednym ludziom. Jestem gotowy zrezygnować z ADB na pewnych stronach byle by przyczynić się do zniwelowania udziału zbędników.

W czasach kiedy wszystkie portale wciskają w swoje instalatory co się da, DB mogłyby pójść w drugą stronę, coś w stylu: “Chodźcie do Nas, u nas jest czysto, nic złego się Wam nie zainstaluje”.

Pozdrawiam i liczę na zainteresowanie.

Siw, albo konkretnie zatytułujesz wątek (tak żeby mówił o co ci chodzi w poście), albo temat wyląduje w śmietniku.

Hej, ale kilka tematów poniżej tego, były już poruszane kwestie na ten temat. Niektórzy ludzie tego całego asystenta traktują niczym sprawę życia i śmierci co jest sporym przegięciem. Najpierw poczytaj poniższe tematy w tym dziale, a na pewno poczujesz ulgę 8)

Były poruszane z zerowym skutkiem. Jak widać redakcja raczej nic zmieniać nie będzie. :stuck_out_tongue:

Czy ja wiem czy z zerowym skutkiem jak piszesz :slight_smile: przecież są linki bezpośrednie widoczne każdemu.

Coś można też ustawić w swoim profilu. Są odnośniki do stronki producenta danego programu.

Czego serduszko chce więcej? :slight_smile:

Linki były od początku a nie każdy ściągający ma konto tutaj. Tylko linki bezpośrednie są szare a pobierz zielone i widoczne. :slight_smile:

Prawda, masz rację :slight_smile: no chyba że zrobimy manifestację z transparentami we Wrocławiu aby to zmienili hehe :slight_smile:

edytka :slight_smile:

Jak to w życiu bywa, każdemu na czymś zależy, jedni lubią zmiany a drudzy się i to sumienne przyzwyczajają.

Przyszłość oraz zmiany jakie w niej zachodzą zawsze budziły pewne podejrzenia co do zmian.

Czego ja bym sobie życzył? Ano tego aby bez odświeżania strony głównej, komentarze się aktualizowały ot co.

A nie jakieś problemy z asystentem czy inne bajery. Było by wtedy jedwabiście :slight_smile:

@Transformer

“serduszko”…a od kiedy Ty przychodzisz na DP?..a nie pamiętasz, że asystenta nie było przez całe lata i portal funkcjonował? A nie wiesz przypadkiem, że tego typu praktyki jak rożnego rodzaju “pobieracze” i zabiegi mające zmylić użytkownika i nakłonić do określonych zachowań to zwyczajne oszustwo w celu osiągnięcia określonych korzyści przez portal? I pewnie nie wiesz, że od lat takie praktyki są tępione i piętnowane, jedynymi “korzyściami” dla użytkownika są niechciane lub szkodliwe dodatki, które instalują się jawnie lub nie…jak właśnie na DP?

I pewnie wciąż do Ciebie i ludzi prezentujących podobną nonszalancję…żeby nie powiedzieć ignorancję…nie dotarło, że DP jest już na takich “listach wstydu” i że ciągnie się za nimi zwyczajny smród?

A pierwszy post widziałeś?

Tu nie chodzi o to czy ja potrafię z nich korzystać, zanim się wypowiesz może zaznajomisz z pierwszym postem. [ciach-semtex]

Z góry lojalnie przestrzegam, wszelkie wycieczki osobiste proszę Sobie darować. Jeżeli będzie się to powtarzać to temat zamknę i pozostawię decyzję co z nim dalej Redakcji. Drugiego ostrzeżenia nie będzie!

Proszę się do tego posta w żaden sposób w tym temacie nie odnosić, ktoś ma wątpliwości to zapraszam na PW.

Nie ma odpowiedzi…jest sianie strachu. Pewnie więc szansy nie ma na jakiś dialog. Szkoda, ze to takie żałosne.

W sumie redakcja wciska wazelinę nam użytkownikom na ten temat “ma pomagać nowym zielonym userom” a rzeczywistość jest inna , tak samo na temat nowej odsłony strony dp.pl stylu metro dla tabletów co na zwykłym pc strona wygląda mizernie.

Nie do końca rozumiem, co piszesz. Tak trochę chaotyczne.

Szczerze to redakcja w tej sprawie nie odpowie, albo odwoła się do jakiś nieprawidłowości w tym, co ktoś powiedział ale nie do samego tematu.

Możliwe że było, ale jeżeli ktoś nie widział, zachęcam do zapoznania się z opiniami użytkowników Wykopu na ten temat. Może najbardziej wartościowymi, ponieważ nie sądzę żeby jakaś większa część tam była stałymi użytkownikami tutaj - ta trochę “z boku”

http://www.wykop.pl/link/1574943/asyste … y-spyware/

Było.

Odzewu zero, dialogu zero…A więc wniosek jaki z tego płynie jest taki- Mamy w nosie userów, niech se instalują popularne paski których i tak pewnie nie zauważą bo mają ich po piętnaście, a jak ktoś nawet zauważy to i tak pewnie co trzeci będzie się leczył tu - a wiec dwie pieczenie na jednym ogniu, hotzlot musi się z czegoś zapłacić ( to nie sponsorzy ?) więc o co kaman ? Jest kryzys, wszyscy są biedni, nikt nie chce płacić - wszystko się wali i sypie, no to może zatrudnimy kilka nowych osób ( i zaserwujmy delte). Mamy w nosie opinie o nas - jesteśmy wysoko w google, mamy tylu i tylu uu i takie tam inne wysokie statsy, więc przestańcie do nas pleść brednie i farmazony o uczciwości i zaufaniu skoro my tu najlepiej wiemy o co biega i co się opłaca.

Teraz taka mała propozycja - wiem, wiem…sorki za offtop i nie właściwy temat bo to powinno być w sprawach związanych z rozwojem portalu ale co tam, może zostanie mi wybaczone. Wiadomo rachunek ekonomiczny przecież musi się zgadzać więc może na “botnecie” będzie lepsza kasa ? - weźcie to pod uwagę…i przemyślcie to, macie wtyki w MS więc może po znajomości odstąpią wam jakąś luczke ?

No to teraz mamy problem z dobreprogramy.pl i to przed tym właśnie serwisem trzeba ludzi ostrzegać.

A my prosimy aby to oprogramowanie z miejsca wycinało i blokowało złośliwe dodatki zawarte w przemyślanej pod kątem socjotechnicznym aplikacji zwanej -“Asystent pobierania od dobreprogramy.pl”, która została pobrana z przemyślanej pod tym samym kątem strony dobreprogramy.pl -tu zielone, tu szare , tu zarejestrowany , tu nie zarejestrowany - przypadek ?

W ramach operacji “Bezpieczny internet” oczywiście ta prośba rozszerza się na wszystkie inne tego typu nieuczciwe i pseudo bezpieczne portale które stosują tego typu sztuczki i zabiegi - czyli na te które zgodnie i porozumieniu wprowadzają ludzi w błąd w celu uzyskania korzyści majątkowych - zabiegom które potocznie nazywamy oszustwem i atakom socjotechnicznym - uczciwi ludzie mówią stanowcze NIE!

Od kiedy to jesteś za a nawet przeciw ? pamiętasz ten dzień kiedy zostałeś zwolennikiem robienia nieświadomych ludzi w konia ?

No i czas pokazał…

stały bywalec.

Mam nadzieję, że ten wątek zostanie od początku do końca utrzymany w ten sposób - żeby nie mogli tego zamknąć. Ile to się człowiek naczyta TUTAJ, że to, że tamto, tu niebezpieczeństwo, tam też. Tworzenie odpowiednich haseł… atakowany Linux, atakowany Windows, ich wersje mobilne… złośliwe oprogramowanie… A tu wyrasta takie COŚ. Wstyd Panie i Panowie, WSTYD. Takiego śmiecia, przed którym należy bronić innych sami sprzedajecie *

*i to z taką perfidną gwiazdką

W cieniu lipy.

Siedzi chomik matrix, bierze z kupki robaczki i crapy, z drugiej kupki dokłada aplikacje, i zawija w sreberka. Pewnie łapki mu pachną równo do rymu, ale zawsze się znajdzie taki ktoś, co to będzie robił, bo to kwestia ceny.

Ładny jest szyld Dobreprogramy, jak damy, ale co, to bierze zdziwienie. To spółka do tłuczenia qasy. Sposób jest dyskusyjny, stąd są kwasy, aż do tamtąd.

Jestem użytkownikiem portalu, to mam cieszyć się deltą. Nie spodziewam się podjęcia konstruktywnego dialogu, bo zwykle, wpierw bywają rozdzielone korzyści, a potem, to trochę demagogii i obietnic, co i tak nic nie zmieni.

W władzach tego portalu nie ma kobiet. Może gdyby były…?

Kobiety nie mają się czego wstydzić.

@Łukash So true.

Oby tak było, jak wiadomo już parę dyskusji zostało zamkniętych.

Nowe motto vortalu?

Zdajemy sobie sprawę, że temat jest kontrowersyjny, ale nie jest też tak, że Was ignorujemy. Po prostu dyskutowaliśmy o asystencie pobierania i zawartych w nim ofertach sponsorowanych już wielokrotnie, zarówno publicznie, tutaj na forum, jak i z częścią z Was podczas HotZlotu. Od tamtego czasu nic się nie zmieniło.

Jeszcze raz podkreślmy: rzeczywistość jest taka, że oferty sponsorowane w asystencie pozwalają nam utrzymać serwis w czasach, kiedy z klasycznej reklamy odsłonowej nie da się już pokryć wszystkich kosztów - rynek reklamy internetowej od jakiegoś czasu stoi w miejscu, a koszty utrzymania portalu rosną… Stąd nie tylko my, ale praktycznie wszystkie większe serwisy oferujące pobieranie programów szukają innych metod sfinansowania swojego przedsięwzięcia i też proponują sponsorowane oferty instalacji dodatków, często znacznie bardziej agresywnie niż u nas…

Słuchamy Waszych komentarzy, jeśli pojawia się problem - tak jak poprzednio przy okazji błędów w asystencie, wyszarzonych opcji itp. - reagujemy natychmiast. Staramy się też odpowiedzialnie dobierać oferty, wszystkie nowe samodzielnie sprawdzamy. Co do zasady jednak asystent i oferty sponsorowane muszą pozostać i to się raczej nie zmieni, dopóki nie znajdziemy innego źródła finansowania.

Niewygodnych tematów nigdy nie zamykamy, temat może być zamknięty przez moderatora, jeśli zaczynają się w nim wycieczki osobiste, bluzgi i wzajemne oskarżenia lub gdy dyskusja schodzi na sprawy kompletnie niezwiązane z problemem.