Czy można tworzyć dodatkowe skróty w Unity?

Witam. Pytanie kieruję raczej do osób które miały styczność z “ubuntowskim” Unity :wink:

Jak wiadomo w środowisku tym charakterystyczny jest ten pasek po lewej (chyba Launcher się nazywa), z którego można uruchamiać programy. Testowałem już Unity i chciałbym zapytać czy można jakoś zagospodarować resztę wolnego miejsca na pulpicie??

Czy programy trzeba uruchamiać tylko skrótami z tego Launchera lub ewentualnie przez Dash? Czy jednak będę mógł utworzyć sobie skrót np. do programu czy na przykład utworzyć folder z plikami normalnie na pulpicie (tej pozostałej powierzchni)?

Pozdrawiam.

Można zagospodarować pulpit ale po co? Właśnie zaletą unity jest to, że jest porządek na pulpicie. Skrót na launcherze robisz tak, że uruchamiasz jakiś program , klikasz na launcherze prawym przyciskiem myszy i przechowuj aktywator. Zaletą tego paska jest to ze jest nieskończony i można sobie przewijać w nieskończoność - zresztą fajnie to wygląda. Jakbyś jednak koniecznie potrzebował skrótów na pulpicie to - ubuntu-tworzenie-skrotow-pulpicie-t467566.html albo http://shuffleos.com/3708/how-to-create … ntu-11-10/

Tylko nie wiem za bardzo po co, ale co kto lubi :slight_smile:

Ma też wady. Np. jak potrzebuję się przełączać między przeglądarką a jakimś programem np IDE. Nie raz mam sytuację kiedy musze to robić około 20 razy na minute i wtedy pasek który się wysuwa i chowa, ciągłe kierowanie kursora do lewej części ekranu, to się staje irytujące. I wiem, że można zablokować pasek na stałe, wiem że można się przełączać miedzy oknami z klawiatury ale to mi nie wystarcza. Najchętniej chciałbym klasyczny pasek zadań na dole ekranu… :frowning:

@adrian2

Polecam poczytać:

:arrow: Link 1

:arrow: Link 2

Masz alternatywę środowiska:

Cinamon