Daemon Tools Lite i sterownik SPTD

W zasadzie to mam bardziej pytanie niż problem. A mianowicie podczas instalacji programu Daemon Tools Lite jest coś takiego jak sterownik SPTD 1.86 do rozszerzonej emulacji. Czyli do czego? Sterownik ten jest domyślnie odznaczony, ale jestem ciekawy co to konkretnie jest i do czego służy bo kiedyś zawsze to instalowałem.

 

W każdym razie do zwykłego tworzenia obrazu płyt na przykład z gier komputerowych, żeby nie trzeba było za każdym razem wsadzać nośnika do kompa nie jest to potrzebne?

“SPTD (SCSI Pass Through Direct) to opracowany przez Duplex Secure Ltd sterownik, który daje „nowy” sposób dostępu do urządzeń pamięci masowych. SPTD stosowany jest głównie w narzędziach służących do emulacji wirtualnych napędów, takich jak np.: Daemon Tools, czy też Alcohol 120%.”

 

Bez tego sterownika nie dodasz napędu SCSI, przynajmniej w starszych wersjach programu się nie dało.

 

Czy jest potrzebny? Nie, ale nie instalując go, korzystasz ze sterownika zintegrowanego z programem, który zapewne choć też niekoniecznie może być mniej wydajny