Skocz do zawartości

r   e   k   l   a   m   a

Zdjęcie

Drukarka nie drukuje na czarno

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bryjas

Bryjas
  • Użytkownicy
  • 18 postów

Napisano 15.04.2009 - 15:59

Mam drukarkę Brother DCP 150C po zainstalowaniu kartridży wszystkie działają prawidłowo oprócz czarnego. Czyszczenie też nic nie pomaga, a poza tym wsysa tylko tusz. Wewnątrz drukarki jest jakaś mała gąbka i jest zalana czarnym tuszem. Czarnego tuszu jak nie było tak dalej nie ma, drukarka uparcie pokazuje że zbiornik jest pełen. To dlaczego nic nie idzie ? Na forach widzę że to wina głowicy, ale co mogę zrobić żeby to naprawić. Proszę pomóżcie.

#2 Blotny

Blotny
  • Użytkownicy
  • 1774 postów

Napisano 15.04.2009 - 18:39

Ano pewnie się ta głowica zapchała. Albo próbujesz denaturatem, albo nowy pojemnik. BTW, ja miałem podobnie z kolorem, kupiłem i nie działał, to w sklepie wymienili mi na inny.

#3 Bryjas

Bryjas
  • Użytkownicy
  • 18 postów

Napisano 15.04.2009 - 18:59

Możesz mi powiedzieć co konkretnie muszę zrobić ?

#4 JNJN

JNJN

Uczestnik HotZlotu

• Użytkownicy
  • 24473 postów

Napisano 16.04.2009 - 08:53

Spróbuj w otwór/y gdzie wpływa tusz czarny przedmuchać dobrze sprężonym powietrzem, załóż pojemnik i czyść głowice z poziomu panelu urządzenia.

Jak to nic nie da serwis, pomoc instrukcja do urządzenia.

Oczywiście pojemnik z tuszem czarnym sprawny i dobrze założony ?, warto też spróbować z innym pojemnikiem, czy do założenia nowego wszystko było dobrze ? - czyli, czy czarny drukował jak należy do końca ?

CZYTANIE I SZUKANIE NIE BOLI

Pozdrawiam ***JNJN***

#5 (gość)

(gość)
  • Goście

Napisano 16.04.2009 - 19:44

czekamy na relacje z placu boju, coś pomogło? czy tylkos serwis?

#6 Bryjas

Bryjas
  • Użytkownicy
  • 18 postów

Napisano 17.04.2009 - 08:31

Dzisiaj tego spróbuje, dzięki za radę ;)

Niestety to nic nie pomogło, dalej z drukarki wychodzi czysta kartka.
W moim modelu Brother DCP150C jest problem z dojściem do głowicy żeby ją sprawdzić.
Teraz wpadłem na pomysł żeby przedmuchać sprężonym powietrzem ze strzykawki zawory, w które wchodzi tusz.
Na razie nie mam strzykawki, znajdę to spróbuję to zrobić. Macie może jakieś inne pomysły oprócz serwisu ?

... do założenia nowego wszystko było w porządku, czarny drukował do końca.
Inne tusze działają tylko nie ten czarny.

#7 JNJN

JNJN

Uczestnik HotZlotu

• Użytkownicy
  • 24473 postów

Napisano 17.04.2009 - 08:48

do założenia nowego wszystko było w porządku, czarny drukował do końca.
Inne tusze działają tylko nie ten czarny.

Czyli raczej problem ma nowy pojemnik ?

Sprężone powietrze ( pojemnik) ma giętki przewód w komplecie lub coś dorób, aby przedmuchać - uratowałem w ten sposób parę urządzeń przed serwisem.

I czytaj co napisałem ?

CZYTANIE I SZUKANIE NIE BOLI

Pozdrawiam ***JNJN***

#8 Bryjas

Bryjas
  • Użytkownicy
  • 18 postów

Napisano 17.04.2009 - 08:50

sorry źle cię zrozumiałem wcześniej zaraz tego spróbuje

-- Dodane 18.04.2009 (So) 22:14 --

rozebrałem cała drukarke i mocze głowice. Czarny tor jest zapchany, widocznie zasechł.

-- Dodane 20.04.2009 (Pn) 8:46 --

No i nic. Przeczyściłem glowice, ale żadnych efektów. Nie puszcza tuszu. Wiecie jaki jest koszt zakupu nowej glowicy do Brother DCP 150C ?

#9 mazek

mazek
  • Użytkownicy
  • 731 postów

Napisano 19.09.2009 - 16:30

ja czyscilem dysze kompresorem samochodowym,nawet zalozylem specjalny pistolet i podlaczylem pod to rozpuszczalnik i troche zeby wplynelo i nie dziala dalej ta drukarka jest lewa

#10 ilona 666

ilona 666
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 01.11.2011 - 20:38

mam drukarke hp descjet 1050 drukuje tylko na kolorowo a na czarno wogole. co z tym zrobic? prosze o odp. na nr gg 38403148