Dysk zewnętrzny Seagate nie jest wykrywany

Witam. Dysk zewnętrzny był używany przez jakiś czas jako dysk wewnętrzny aż do czasu gdy po prostu przestał działać. Dysk był wielokrotnie wymazywany programem MHDD i sprawdzany i żadnych błędów nie pokazuje. Dysku w ogóle tez nie widzi BIOS. Instalka Windowsa rownież. Gdy system zainstaluje przez WinToUsb, żeby miec system na dysku USB i z niego odpalić to działa normalnie jednak gdy wloze go do środka to go nie czyta. Dodam tez ze ostatnio próbowałem instalować Linuxa i zainteresował mnie fakt, że pytała mnie instalacja czy chce zainstalować obok Windowsa 8 (ten system który zainstalować przez program). Trochę głupia sprawa. I teraz pytanie. Co robić w takiej sytuacji? Wgrać firmware który był na początku? I dysk zewnętrzny był wyjety z opakowania a mam gwarancje do 16 lutego. Gwarancja to obejmuje?

Hej,

  • Jaki dokładnie dysk?
  • Jaka płyta główna komputera?
  • Czy przy połączeniu do komputera pamiętasz o podłączeniu zarówno taśmy sygnałowej, jak i zasilania?

Pozdrawiam,

Jest to dysk : STCD500102 (Seagate Backup Plus Slim 500GB). Zapomniałem dodać, że dysk używany był w laptopie. 

Hej,

  • A jaki to laptop?
  • I jaki system próbujesz zainstalować?

Pozdrawiam,

Jest to Toshiba Satelite L305D-S5934 

Próbowałem instalować Windows 7/8/8.1 i cały czas to samo. Podczas instalacji Windows pokazuje, że jest dostępne 128GB mimo iż dysk ma 500GB. W biosie go nie widzi a podczas instalacji Windowsa tylko 128GB

Hej,

W takim układzie trzeba może najpierw poprawnie go podzielić na partycję, posługując się na przykład płytką GParted, a dopiero później próbować instalacji systemu.

Pozdrawiam,

Na tym dysku są 3 partycje. Jest systemowa, rozruchowa i dodatkowa na instalki (moje). Utworzył je specjalny program do instalacji Windows na USB. Zrobie backup instalek i utworze partycje tym programem. Utworzyć je jak dysk będzie przez USB?

Hej,

Lepiej będzie je tworzyć, gdy dysk będzie już zmontowany w laptopie. Ewentualnie możesz tylko pousuwać partycje i na takim dysku rozpocząć instalację. Wtedy ostatecznego podziału dokona się z poziomu instalatora systemu.

Pozdrawiam,

Dimatheus