1 dzien po instalacji Mint-a brak dzwieku przy starcie syst

Wczoraj zainstalowalem minta 10 julia i wszystko bylo ok, dużo rzeczy działa ale zauwarzyłem że tak jak wczoraj był tak dzisiaj niema dzwięku przy uruchamianu systemu, w sumie by mi to nieprzeszkadzało ale zauwarzyłem również że niektóre dzwięki od skypa też nie działają, np jak ktoś do mnie dzwoni. Dzwięki wav fizycznie są gdzie powinny, bo sprawdzałem w folderach i jak na nie najadę kursorem to się odtwarzają, w zasadzie nic szczególnego nie instalowałem, przy ustawieniach dzwięku też nie grzebałem, od czego to się stało? Może to jakiś znany bug? :?

Coś może być na rzeczy:

viewtopic.php?f=14&t=429382 .

Może to jest jakiś ogólny bug Minta?

Tak, może źle się wyraziłem, brak dzwięku w sensie tej melodyjki jak w windowsie po uruchomieniu systemu “dzwięk systemowy”

A w skype to mnie jak i drugą stronę słychać, muzyka i filmy dzwięk mają tylko w skype nie słychać dzwięku dzwonka, ale już dzwięk zajętości jest, dziwne to ogólnie :?

Przede wszystkim, to w ustawieniach głośności da się ustawić głośność dźwięków powiadomień. Musisz zajrzeć w którąś z zakładek ustawień dźwięku.

Dodane 03.01.2011 (Pn) 23:21

Napisałem “przede wszystkim”, bo brakuje informacji o problemie - próbuję napisać, co sam bym w takiej sytuacji robił - nie obraź się.

A co zrobiłeś, że Cię słychać? Ja też mam Minta i mam z tym problem.

Nic, nie robiłem :wink: dzwiękówka na płycie VIA HD Vinyl

Ogólnie wszystko związane z dzwiękiem dzia ła, oprócz dzwięków systemowych i dzwięku dzwonka, wiadomości wysłanej i przychodzącej w skype, reszta dzwięków w skype jak i w kompie działa.

Jeszcze zauwarzyłem że jakie by wyjście dzwiękowe nie ustawić to test głośników w panelu nie działa, nic nie słychać, ale tylko tam bo youtube, mp3 itp słychać :stuck_out_tongue:

NIe wiem czemu niektóre dystrybucje trzymają się na siłę serwera PulseAudio … Być może z tym jest coś namieszane.

:lol: Hey, co odkryłem, wszystkie dzwięki są!, tylko… te które wydawało mi się że nie działają, są baaaardzo cicho.

Jak dałem na full głośność to je słychać normalnie, ale za to inne dzwięki chcą rozwalić głośniki. skąd taka różnica? Dzięk przychodzący skype jak i systemowe są cichutko ale już dzwięk wybierania połączenia jest normalnie ???

Nihon ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie używając polskich znaczków (ą, ę, ź, ż, ć, ó, ł, ń) oraz popełniając błędy ortograficzne. Proszę więc o poprawienie wszystkich swoich postów w tym temacie pod kątem polskich znaczków i błędów ortograficznych, przy użyciu przycisku zmien.gif