Dziwne e-maile

Witam!

Od przedwoczoraj dostaje dziwne meile z haa pl i wysyła je jakiś loloczek :/, dziś to chyba z 20, co mam zrobić meila mam na o2 i włączony antyspam

To zablokuj sobie jego adres w ustawieniach i po problemie

Dodaj go do filtrów na stronie O2.

Opcje

Zablokowane adresy

Wszystkie listy od tego delikwenta będą automatycznie kasowane.

No właśnie to nie jest tak, najpierw loloczek zaczął pisać meile, później ludzie zaczęli mu odpisywać, i to vco ludzie odpisują trafia do wszystkich, tylko nie cały czas z adresu loloczek

I to był ich zasadniczy błąd :!: :!: :!:

Jeśli przykładowo temat jest zawsze ten sam to możesz sobie ustawić regułę

Nie temat nie jest ten sam a nawet nie ma tej samej treści

Ale możesz też,jeśli zawsze odpisują do tego samego lolka zablokować poprzez Filtr–>Kopia Do: lolek

ewentualnie zgłoś ten problem administracji konta - problem ze spamerem oczywiście

A jeśli beda załączniki to nioe odbieraj bo to moze być wirus

no wlasnie ja tez dostaje na swoja poczte dziwne meile z zipami w srodku…tematem sa literki w pomieszanej kolejnosci…jeden otworzylam z czystej ciekawosci (podnoslam pasek w incredimail) i bylo doslownie wszystko od chinskich liter ,poprzez znaczki i dziwaczne niezrozumiale slowa a na koncu znaczek zipa…plik zawsze mial ta sama objetosc 8,4Mb…

kiedys je dostawalam,potem przestalam…a po jakis 4 miesiacach znow je dostaje, co chwila od innego nieznanego nadawcy…

troche ciezko go blokowac w antyspamie…bo co zablokuje to przychodzi z innego adresu…wrrrr

:? :? :?

Ludzie czy to tak ciężko zrozumieć że nie otwiera się poczty od nieznajomych :? :? :?

Jak zostawiacie swoje adresy nie wiadomo gdzie i przy każdej pierwszej lepszej okazji to potem się dziwicie. Pisząc swój adres na forach dyskusyjnych blogach itp zawsze znak małpy (@) zastępujcie symbolem (at). Automaty spamerów przeszukujące strony www naprawdę potrafią być wredne. Założyć dodatkowe konto pocztowe które będziecie podawać przy okazji róznych internetowych rejestracji i postępować z nim ze szczególna ostrożnością. Reszta porad:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 891#354891

Również polecam lekturę strony:

http://www.nospam-pl.net/

Tylko w ten sposób unikniemy wielu przykrych niespodzianek :!: :!: :!:

Ciekawosc to pierwszy stopien do piekla…

a adres byl nowy, nie podawalam go jeszcze nikomu…wiec tym bardziej wydaje sie dziwne…no ale…

pytanie moze i glupie…!

ale jak otworze (podejrze) meila nie klikajac na linki ktore moze zawierac,nie otwierajac zawartych plikow to COS sie moze stac…COS moze mi wejsc ?

zawsze sadzilam ze wirki i inne swinstwa sa tylko w zalacznikach…

:? :? :? nie musze sie znac na wszystkim :(:frowning:

Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

Są już takie świństwa że wystarczy otworzyć maila i już mamy syfek w kompie (nawet bez otwierania załączników).

Oczywiście że nie musisz, ale teraz posiadając powyższą wiedzę staraj się ją zastosować w praktyce 8)