ERROR ->could not load the NHC driver / log combofix

Witam! Posiadam laptopa z windowsem xp.

Jakieś 3 dni temu zrestartowałem kompa po tym jak zawiesił się przy aktualizacji.

Po tym restarcie system zaczął wariować. Konkretniej, po każdym włączeniu/restarcie, po wpisaniu hasła użytkownika profilu windows strasznie długo się aktywuje. Później pojawia się sam pulpit bez ikonek ani pasku zadań! Po kilkakrotnym zamknięciu i otworzeniu klapki laptopa (stan wstrzymania), odczekaniu paru minut i o ile komputer w tym czasie nie zdąrzy się po raz kolejny zawiesić ikonki i pasek zadan się pojawiają! Jednak to nie koniec problemów, jak już wszystko niby wróciło do normy to przestaje działać Internet. Posiadam modem bezprzewodowy iPlusa. Komputer wynajduje jakieś bledy przy próbie polączenia się z internetem.

Załamany postanawiam uruchomić Combofix. Program włącza mi się w jakimś trybie zredukowanej funkcjonalności wcześniej powiadomiewszy mnie iż moja kopia combofixa wygasła (btw wie ktoś skąd sciągnąć najnowszą wersję?). Po zakonczeniu skanowania Internet zaczyna działać i wszystko jest ok. Aż do ponownego restartu/uruchomienia komputera.

Gdy dzisiaj wlaczylem laptopa, po tych wszystkich procedurach opisanych powyżej, gdy wreszcie ikonki się pokazały wyskakuje mi komunikat: Error! ->Could not load the NHC driver.

Znowu skanuje Combosem i o to log: (cały log jest strasznie długi, wcześniej się nie spotkalem aby był taki długi więc wkleję tylko część która wydaje mi się najważniejsza, jeśli będzie trzeba wkleję całość)

Z góry dziękuję za pomoc! i pozdrawiam.

Log ucięty od połowy.

Logi wklejasz na wklej.org lub wklej.to, a w poście dajesz link.

ok już wklejam całość

http://wklej.org/id/136218/

Wklej log na wklej.to, bo wklej.org się nie ładuje. :expressionless:

coś dziwnie to się zrobiło przez wklej.to ale proszę (jakby dół ucięty ale to co jest ucięte to wpisałem w pierwszym poście)

http://wklej.to/M7mL

:shock:

No to żeś wyskoczył, Combofix sprzed 10 miesięcy? :?

Usuń go jak najszybciej: Menu Start -> Uruchom… -> Combofix /u

Pokaż logi OTL oraz GMER.

W GMER nic nie zmieniamy -> wciskamy Szukaj (skan potrwa kilkadziesiąt minut) -> po skanie Kopiuj.

przecież napisałem

OTL’em nie udało mi się zrobić - zawiesił się w połowie ;/

GMR poleciał do końca ale gdy wcisnąłem kopiuj to pojawił się błąd krytyczny (niebieski ekran) i komputer zrestartował się automatycznie :confused:

co zrobić?