Fałszywy mail od "Gameforge"

Dostałem dzisiaj maila od

Gameforge <gameforge_mmo@news.gameforge.com>

z informacją o zmianie regulaminu na gameforge. Po pierwsze zawiera 4 linki do niby tych regulaminów, ALE nie przypominam sobie bym w ogóle kiedyś zakładał tam konto na tej stronce, mało tego, żeby się upewnić poprosiłem o przypomnienie hasła na prawdziwej stronce Gameforge, którą oczywiście pierwszy raz widzę na oczy i co?

 

  • Nie istnieje konto z tym adresem e-mail

może robię z igły widły, ale chyba lepiej poinformować o tym na forum, może ktoś również dostał taką wiadomość.

 

Typowy phishing. Często dostaję takie maile z niby allegro że kupiłem coś itd. NIe radze nawet klikać w linki w takich mailach bo sam miałem problem parę lat temu jak kliknąłem w wiadomości w taki link (jakaś oferta taniego sprzętu AGD) i zrobił się czarny ekran i szlag trafił winde.Wtedy to był jakiś trojan i to całe szczęście :-D Ochrone też miałem do kitu. Antywirusa nie wymienie.

Nie miałem nawet zamiaru na to klikać. Wydało mi się to oczywiste. Ale wiadomo, nie wszyscy myślą o niebezpieczeństwie. Zapomniałem dodać, że na ich stronce nie ma słowa o zmianie w regulaminie, jakby tego było mało. Lepiej sprawdzać takie rzeczy.