Film w .mkv - brak dialogów przy uruchamianiu filmu

Jeśli zły dział to z góry przepraszam.

 

Mam film Full HD w formacie mp4, film jest anglojęzyczny więc pobrałem sobie napisy w w pliku .srt

 

Filmy odtwarzam głównie przy pomocy WMP ale jest on moim zdaniem nie dorobiony bo nie posiada wyboru napisów, ale nie zamierzam go zmieniać bo wyglądem mi bardziej odpowiada niż inne programy.

 

Pobrałem więc MKVToolNix bo z drugiej strony wolę formaty .mkv. Uruchomiłem ten program, wrzuciłem plik z filmem (.mp4) i plik z napisem (.srt), zmieniłem jeszcze aby napisy się domyślnie odpalały same i zmuksowałem czy jak to się zwie. Otrzymałem ładny jeden pliczek .mkv

 

Napisy działają, ale teraz problem jest taki że po tym zabiegu i uruchomieniu filmu w dźwięku brakuje głosów. Słychać jakieś dźwięki ale to tylko tak jakby “tło” czyli słychać jakieś melodie w filmie, część efektów, wybuchy, itp. Ale nie ma głosów postaci. Dodam że ja rozwiązuję ten problem w taki sposób że wchodzę w ustawienia urządzeń do odtwarzania i robię tak, że najpierw ustawiam Realtek Digital Output jako domyślne urządzenie a potem z powrotem zmieniam na Głośniki. I wtedy wszystko wraca dpo normy.

 

Dzieje się tak za każdym razem gdy odpalam ten film w .mkv, za każdym razem muszę robić taki trick, aby działało. Odtwarzając film w .mp4 wszystko jest w porządku.

 

Niestety nie mam teraz innego filmu w mkv przy sobie aby sprawdzić na innym, ale pamiętam że kiedyś też tak musiałem robić.

 

Dodam jeszcze że używam kodeków K-Lite Codec Pack bo bez nich WMP nie odtworzy mkv.

 

Aha i kilka razy tak miałem że np. jak wszedłem na Youtube i włączyłem jakiś filmik to dźwięku nie było, mimo że ustawieniach urządzeń do odtwarzania wskaźnik głośności skakał więc dźwięk leciał, dopiero ten trick co opisałem wyżej naprawiał ten problem.

 

Co może być z tym dźwiękiem przy filmie?

 

P.S. Używam Windows 7 64bit

Hej,

Wygląda na to, że plik jest domyślnie uruchamiany z trybem przestrzennym dźwięku, czyli w formacie 5.1. Jeśli posiadasz tylko głośniki stereo, to możesz nie słyszeć dialogów, które najczęściej miksowane są na głośnik centralny. Spróbuj w ustawieniach programu do odtwarzania plików multimedialnych (bądź w ustawieniach kodeków) zaznaczyć, by dźwięk był kodowany ze standardu 5.1 na 2.0, czyli głośniki stereo.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A jak to ustawić? Oczywiście w opcjach WMP nie ma czegoś takiego (bo to WMP). Używam K-Lite Codec Pack i podczas odtwarzania filmu przy zegarze mam trzy ikonki: DirectVobSub, LAV Splitter i LAV Video Decoder. W ustawieniach każdej z tych ikonek nie ma nic o audio a tym bardziej o systemie 2.0, 5.1, …

 

Dodatkowo podczas instalacji K-Lite można było wybrać jaki się ma system dźwięku, ja wybrałem 2.0 bo mam laptopa.

Hej,

  • A z jakiego playera korzystasz?
  • Czy w ustawieniach systemowych dźwięków masz zaznaczony domyślnie dźwięk stereo?
    Pozdrawiam,

Dimatheus

Korzystam z WMP (Windows Media Player), dletego że mam Windows 7 i ten player najbardziej mi się podoba, inne odtwarzacze takie jak Media Player Classic, itp wyglądem pasują do Windows XP albo nawet 98, więc póki nie dostasują tych programów do obecnej epoki zstaję przy WMP. Niestety WMP ma też wady a główną jest to że ma ubogie opcje. Nigdzie nie znalazłem w nim ustawień audio i innych przydatnych funkcji. Tak więc w tym odtwarzaczu nie da się zmienić systemu dźwięku z 5.1 na 2.1, bo po prostu takiej funkcji nie posiada. Z kolei w ustawieniach systemowych dźwięku mam ustawione stereo, w sumie tylko to jest do wyboru. Więc ja nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić aby za każdym razem nie trzeba było zywać tej sztuczki którą opisałem wcześniej :confused:

Czy w opcjach Realteka ustawiłeś właściwą konfigurację głośników?

http://img51.imageshack.us/img51/5703/realtek1.jpg

W zasadzie to ja aż tyle opcji w ustawieniach nie posiadam :smiley: Jest tylko stereo (w końcu to laptop) :stuck_out_tongue_winking_eye:

6055154700_1395527658_thumb.jpg

 

W sumie to udało mi się rozwiązać ten problem, wystarczyło zmienić format z 192kHz na 96kHz :smiley: Ja zawsze używałem najwyższej bo wtedy lepiej piosenki brzmią :wink:

3727729400_1395527659_thumb.jpg