Format laptopa Asus

Witam , chciałbym zrobić formata na laptopie lecz zbytnio nie wiem jak to zrobic , proszę o pomoc , z góry dzięki !

musisz mieć płytę z systemem,włożyć ją do napędu zresetować komputer wcisnąć f12 podczas ładowania biosu wybrać z menu cd-rom wcisnąć enter,potem wystarczy czytać (zrozumieć) i klikać, jeżeli nie rozumiesz tego co tu napisałem to się nie bierz…

Instalacja Windows 8 jest w zasadzie taka sama jak instalacja Windows Vista/7

A czy przypadkiem najpierw nie trzeba sformatowac dyskow ? jesli tak to jak ? chce wyczyscic tylko laptopa żeby byl jak od nowości

Jeśli posiadasz nośnik z systemem to partycję możesz sformatować podczas instalacji. Jeśli masz laptopa kupionego z wgranym systemem to na dysku powinieneś mieć ukrytą partycję recovery z której możesz odtworzyć system do stanu fabrycznego.

W takim razie gdy kupilem laptopa to po odpaleniu chyba tylko uzupelnilem te informacje o uzytkowniku ale zbytnio to nawet nie pamietam

Więc prawdopodobnie posiadasz ukrytą partycję recovery na dysku. Jeśli tak to możesz z niej przywrócić system do stanu fabrycznego. O tym jak to zrobić krok po krok przeczytaj w instrukcji. Polecam jednak skopiować ważne dane z dysku przed tą operacją.

Jeśli na dysku nie masz partycji recovery, sprawdź czy nie dostałeś w zestawie z laptopem płyt recovery do przywrócenia systemu.

Jesli przywracanie systemu z partycji recovery bądź płyt recovery się nie powiedzie będziesz potrzebował płyty z systemem na jaki posiadasz licencję aby zainstalować go na czysto z podaniem klucza widocznego na spodzie laptopa (przed tym warto zaopatrzyć się w komplet sterowników do laptopa).

werty28 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj swoich postach.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

znalazlem 2 płyty jedna to recovery a druga to nie wiem co to za płyta , żadnej z nich nie otwierałem

Więc jeśli chcesz przywrócić system do ustawień fabrycznych a nie instalować go na czysto skorzystaj z płyty recovery. Przed tym skopiuj ważne dane z dysku i przeczytaj instrukcję jak przebiega proces “wgrania” systemu z nośnika recoevery.

Wszystko chyba już wiesz.

Wszystko już chyba rozumiem dzięki wszystkim za pomoc, a i jeszcze jedno czy przed wsadzeniem tej płyty do nośnika mam coś zmienić w biosie i czy odinstalowywac antywirusa?

Przywracając system z recovery otrzymasz taki sam system + zestaw aplikacji jak przy pierwszym uruchomieniu laptopa (czyli system i cały zbiór aplikacji jakie instalował producent).

Proces “przywracania” systemu z recovery zapewne sformatuje ci partycję z systemem i (w zależności od producenta) przywróci domyślny układ partycji na dysku.

Dlatego też przypominam o skopiowaniu ważnych danych na inny nośnik (płyta, pendrive, zewnętrzny dysk).

Płyta z recovery powinna sama wystartować, jeśli nie to ustaw jako pierwsze bootowania z napędu CD/DVD ale o wszystkim doczytasz w instrukcji.

Gdybyś jednak chciał mieć czysty system bez aplikacji producenta to musisz pożyczyć nośnik z systemem na jaki posiadasz licencję i wgrać go z wykorzystaniem swojego klucza licencyjnego (przed tym pobierz wszystkie potrzebne sterowniki).

Wybór metody wgrania systemu pozostawiam tobie.

Dzięki bardzo za pomoc !

Może stąd dowiesz się czegoś przydatnego: uszkodzone-recovery-disk-jak-odzyskac-system-t497952.html#p3132861

Pozdrawiam.