Formatowanie windows xp pro - Błąd przy starcie

Bry, od kilku dni borykam sie z problemem formatowania Windows XP Pro, na początku okazalo sie ze bootowanie plyty jest wylaczone więc ustawilem jako pierwsze (CD-DVD) ok. Rozruch następuje po chwili zamiast konsoli do formatowania systemu wyskakuje okno w którym do wyboru mam Start systemu oraz Instalator:  65495532402264333206.jpg

 

Proszę o pomoc bo już nie mam pomysłów na to…

Uruchom konsolę odzyskiwania z płyty ratunkowej / instalacyjnej systemu i wpisz:

expand X:\i386\hal.dl_ c:\windows\system32

gdzie X to litera napędu.

Mam płytę z xp ale gdy nią wlacze pokazuje się właśnie to co na zdjęciu, do tego nie wiem co juz robic.Nawet awaryjnego z wierszem poleceń nie mogę włączyć.

płyta oryginalna ?? Sprawdź dysk programem live cd np mhdd

A pojawia się na początku napis “…naciśnij dowolny klawisz”?

Oryginalna, skoro nie mogę włączyć w ogóle systemu to jak mam sprawdzić ? A napis sie nie pojawia tylko cos po angielsku o Bootowaniu.

Pewnie to: “no bootable device – insert boot disk and press any key”? To nie jest dobrze! To znaczy, że komputer nie widzi żadnego bootowalnego urządzenia. Ponieważ ustawiłeś CD-ROM jako pierwszy w kolejności bootowania, wychodzi na to, że ta płyta instalacyjna nie jest bootowalna.

http://iv.pl/images/15428499846849852341.jpg Tak to wygląda.

Tak dokladnie ten napis.

To jest OK, daj fotkę / treść tego komunikatu po angielsku.

Kolega wyżej pisal treść komunikatu.

WItam. Według mnie najprostrzym sposobem na roziązanie twojego problemu jest format dysku. Musisz go podpiąć do innego komputera jako dysk zewnętrzny lub poprostu jako drugi. I na tym komputerze dokonać format dysku i zainstalować na nowo system

Odpal u siebie jakiś live-cd lub sprawdź swoją płytę z windows na innej maszynie - wygląda na to że jest uszkodzona / nie bootowalna lub napęd nie daje rady jej odczytać.

Plytka jest ok bo odpalalem nią przed formatem na uruchomionym systemie.

Płytka CD może się uruchomić na uruchomionym systemie, a mimo to może nie być bootowalna. To dwa różne tryby uruchamiania. Płyta “bootowalna” to znaczy zawierająca oprogramowanie (np. system) uruchamiane przez BIOS przy pomocy tzw. boot loadera. Źle wykonana płyta - bez boot loadera - nie jest płytą bootowalną, ale spod systemu operacyjnego może się dać uruchamiać. Nie nadaje się jednak do “czystego” instalowania systemu operacyjnego.

Mam gdzies 7mke nagrywana bo nagrywalem dla własnych potrzeb i byla bootowalna sproboje nią odpalić. nagram film jak odpalam.

Nie znalazlem plyty z 7mką ale ten komunikat przy starcie ma treść : BIOS is not installed becaus there are no drives attached.

Czyli system nie wykrywa żadnego dysku twardego. Zobacz czy coś się nie odłączyło jak nie tzn. że dysk “umarł”.

Zaraz sprawdzę, ale jak mógł paść skoro wcześniej instalowalem mu SP3 bo brakowalo plików DLL a gdy proboje wlaczyc kompa to wyskakuje komunikat o tym że plik hal.dll jest uszkodzony lub usunięty, I należy zainstalować jego kopię.

Załatw inną kopię Windowsa i zainstaluj go jeszcze raz. Rozumiem, że bios wykrywa dysk?

Tak wykrywa, teraz zawiesił się na starcie i pisze coś :

AMD Athlom XP 1700

Check System health: Ok

A: Drive Error remuse F1

Ten instalator to pozostałość po jakiejś nieudanej próbie postawienia systemu. Masz zbootować system bezpośrednio z płyty czyli w biosie pierwsze first boot cd-rom.

 

ps. jak nie startuje z płyty tzn. że nośnik porysowany, źle wypalony, napęd uszkodzony itp.