Hosting plus CMS dla małej firmy

Poszukuje ofert hostingu + CMSa pod firmową stronę dla małej firmy. Wymagania:

Wordpress posiada domyślnie włączoną opcję autoaktualizacji, więc zrobi to za Ciebie - nawet gdy okaże się to zgubne.

Joomla posiada opcję aktualizacji jednym kliknięciem wraz z uprzednim powiadomieniem o nowych aktualizacjach.

Autoinstalatory skryptów udostępnianych przez sporą część hostingodawców posiadają możliwość aktualizacji dotychczas zainstalowanych aplikacji.

A te z kolei postawisz na nogi jednym kliknięciem i co najwyżej podaniem nazwy użytkownika, hasła i e-maila.

 

Tylko czy Tobie do strony firmowej jest potrzebny CMS w miejsce kreatora stron oferujących dziesiątki gotowych do wyboru, często dość przyjemnych dla oka szablonów ? Z drugiej strony wybór kreatora zwiąże Cię z określonym dostawcą hostingu.

Potrzebny jest blog, dlatego zignorowałem kreatory, bo ostatnio jak sprawdzałem były zbyt proste. Ale widzę na home.pl, że taka opcja w kreatorach już jest, więc będę musiał to sprawdzić. Tylko tam problem jest z cenami. W pierwszym roku są atrakcyjne, ale później to wychodzi z tego 600 PLN/rok. Na nazwa.pl ceny niewiele niższe, strony bez szału i nie mają bloga.

Zobacz co umożliwiają kreatory stron udostępnianych przez webserwer.pl, linuxpl.com, hekko.pl

Jeśli nic się nie zmieniło, kreatory u nich są w cenie konta hostingowego, a u każdego ceny startują od z grubsza 50pln

 

W ostateczności jeśli mowa tylko o stronie, to czemu by nie jakiś popularny, zagraniczny kreator stron ?

To chyba średnio 5-10$ miesięcznie kosztuje + zakup domeny, a do tego dokładają kilka kont pocztowych.

Z rękawa sypnę tylko wix, weebly i jimdo, ale jest tego od zatrzęsienia.

Dzięki, biorę się za testowanie Weebly.

 

Przy okazji dowiedziałem się, że to czego szukam to Website builder - a jak wiadomo, jak się nie zna właściwego zaklęcia to i wyszukiwarka nie pomoże.

Weebly był akurat jednym z lepszych jakie w ogóle dotknąłem. Jeśli jednak treści będziesz miał sporo lub często aktualizował, zerknij też na możliwości tumblr-a, o którym zapomniałem.

A może warto zainwestować w jakiś niedrogi template, potrenować na nim i zainwestować w jakiś niedrogi host. Cal.pl na przykład - mają możliwość testów więc warto popróbować.

 

testowałem, tam był autoinstalator wordpressa więc nawet laik da radę postawić prosty serwis. Wszystkie dostępne skryptu które możesz na szybko zainstalować i przestestować masz tutaj http://www.cal.pl/installatron

Myślę, że warto przelecieć pozostałe wątki tutaj o hostingu, bo gdzieśz tego można wyciąnąc co jest dobrym wyborem. Przewija się tutaj kilka nazw firm jak netdc, cal.pl, ovh. Pogrzeb trochęo opiniach, to zawsze trochę rozjaśni komo warto brać pod uwagę.

W kwestii cmsa zawsze można skorzystać z jakiegoś kreatora stron internetowych, ale wtedy tam będzie problem z tworzeniem listy aktualności. Bo to bardziej będą strony statyczne.