HP Deskjet F2180 nie drukuje

Witam.

Posiadam urządzenie wielofunkcyjne HP Deskjet F2180. W Urządzeniu są zainstalowane dwie kasety drukujące: HP 22 (trójkolorowy) i HP 21 (czarny). Oba to oryginały. HP22 nie używam (przez co pewnie zasechł gdy skończył się tusz), natomiast HP 21 uzupełniam sam. Zwykle po takim uzupełnieniu resetuje poziom tuszu (link do opisu operacji http://www.blueman.pl/sprzet/id257-regeneracja-kartridzy-hp-21-22-27-28-56-57.html ) i zwykle wszystko jest ok. Jednak po ostatnim napełnieniu urządzenie nie drukuje. Wszystkie pozostałe funkcje np. skanowanie działają. Diagnostyka drukowania pokazuje, że wszystko jest ok. Gdy np. chcę wydrukować stronę testową urządzenie pobiera papier, widzę jak pracuje, przesuwa się - jednym słowem jakby wszystko było sprawne, jednak na kartce nie ma nawet czarnej plamki. System operacyjny Windows 7 Ultimate 32bit.

Na koniec wisienka. Gdy zostawiłem urządzenie w spokoju na kilka dni udało mi się wykonać “ksero” ulotki, jednak w okropnej jakości (białe pasy, pod koniec widać, jakby się tusz kończył). Zostawiłem na kolejny dzień w spokoju i znów - dokument tekstowy wydrukował się tak, że ledwo można dojrzeć linie tabelki, a wszystko wygląda, jakby zaraz po druku, zanim tusz wyschnął, ktoś dotykał kartkę i tusz się rozmazał. Myślę, że nie ma potrzeby pokazywania tych “wydruków”, ale mogę się mylić, więc jak coś, to proszę pisać.

Podsumowując, proszę was o pomoc, gdyż już nie mam pomysłu co można zrobić, a na co dzień potrzebuję drukarki.

Wykonaj czyszczenie głowic, a najlepiej potraktuj kartridż podgrzanym lekko płynem do udrażniania głowic. Ewentualnie jeśli masz klip do odsysania tuszu to odessij nim ok. mililitra tuszu. O ile kartridż nie wysechł zbytnio to któraś z metod zadziała, sam to przerabiałem na swoim HP21 2 dni temu.

Jak ciepły ma być ten płyn?

Zalecana temp. do 40-50st.

A to zamoczyć na jakiś czas czy przeczyścić wacikiem?

Najskuteczniej wlać troche płynu do udrażniania do jakiejś zakrętki od słoika i zostawić na kilka godz. Ale najpierw możesz na szybko przetrzeć właśnie wacikiem.