Ile komputer łyka energii podaczas hibernacji?

Ile mój komputer, zasilacz Chieftec max. 350 watt, łyka energii podczas kiedy włączę hibernację? MOze mi ktoś dać porównania poboru mocy, między hibernacją, a trybem normalnym?

Podczas hibernacji możesz śmiało wyłączyć komputer z sieci. W tym momencie cała pamięć jest zapisana na dysku, a komputer wyłączony tak samo, jak w trybie normalnym.

jak hibernuję miga mi dioda, informująca o działaniu kompa, przy hibernacji miga, czyli moge śmiało wyjać podczas hibernacji wtyczke z gniazda sieciowego i nic sie nie stanie? Dysk się nie psuje, kiedy tak robię?

W takim razie to nie jest hibernacja, tylko stan wstrzymania. Pobór mocy, około 45-50W (płyta+pamięć+zasilacz)

Wyjmij a się dowiesz - dyskowi nic nie będzie ale myśle, że to coś z ACPI

no t w takim razie czym się różni hibernacja od stanu wstrzymania?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Hibernacja_(informatyka

http://pl.wikipedia.org/wiki/Stan_wstrzymania

najciemniej pod latarnią, co nie

Hibernacja zapisuje zawartość pamięci na dysk, przez co wyłącza zasilacz.

Stan wstrzymania podtrzymuje zawartość pamięci, poprzez podanie na nią napięcia.

no i czytam te artykuły i dla mnie to hibernacja i stan wstrzymania to to samo, bo w obu chodzi o zapisanie RAmu na dysku…

Nie, napisałem Tobie w poprzednim poście:

Stan wstrzymania: zasilacz chodzi i podtrzymuje napięcia na pamięci. W pamięci są przechowywane wszystkie informacje. Reszta zostaje wyłączona, w tym dyski. Tutaj pamięć nigdzie nie jest zapisywana, gdyż trzyma swoją zawartość.

Hibernacja: pamięć zostaje zapisana na dysku, a następnie komputer zostaje wyłączony. Po włączeniu komputera, do pamięci są wczytane dane przedtem zapisane.

i rozumiem, że po wznowieniu pracy RAM z dysku usuwa?

Tyle samo, ile po wyłączeniu, ponieważ hibernacja polaga na zapisaniu zawartości pamięi operacyjnej oraz rejestów procesora do pliku/partycji na dysku i wyłączeniu komputera.

Stan wstrzymania: Komputer po przejściu w stan wstrzymania dalej działa, lecz ma wyłączony monitor i mniej pobiera energi.

Hibernacja: W kilkadziesiąt sekund po uruchomieniu zapisuje się zawartośc pamięci RAM na dysku twardym. Po zapisaniu komputer całkowicie się wyłącza.

Następnym razem jak uruchamia się komputer, a stan RAMu przywraca się z dysku twardego.

Prościej już nie wytłumacze…

juz wiem, thx za odp.