Inel Core Duo 2 E8400 czy Quad Q6600?

Witam :slight_smile:

Otóż nie wiem jaki procesor wybrać. Czy Intel Core Duo 2 E8400 czy może Quad Q6600 :?: Ten pierwszy kosztuje ok. 470 zł, a drugi ok. 520-530zł - czyli jakieś 55 zł różnicy… Komputer będzie mi służył do gier, ale i też do zabawy ze zdjęciami, w dużej rozdzielczości. Który warto wybrać :?:

oczywiście e8400 :stuck_out_tongue:

jeśli naprawdę często będziesz używał programów graficznych itp. to 4 rdzenie mogą zrobić różnicę ale jeśli kręci cię to amatorsko i bawisz się od czasu do czasu w nie skomplikowane operacje na grafice w darmowych programach to zdecydowanie weź e8400 + za to co zostanie kup chłodzenie (jak dołożysz 10-15 zł masz pentagram karakorum) i wyciągasz na nim ponad 4GHz

intel core 2 duo e8400

A ten E8400 ma podatność na podkręcanie ? :stuck_out_tongue:

E8400 robi 4GHz bez problemu w odpowiednich rewizjach.

ta, praktycznie kazdy c2d jest w tym dobry

w sumie to różnica 55 zł czyli lepiej wziąść Q6600

Swietne porady, jak masz pisac takie glupoty to lepiej nie pisz… Nie zawsze to co jest drozsze jest lepsze.

E8400 bedzie lepszy, a po zmianie chlodzenia (na Pentagram Karakorum lub Scythe Mugen) wykrecisz na 4GHz minimum.

Jak widzisz będzie przerabiał on zdjęcia o dużych rozdzielczościach i nie sądzę że będzie to robił w Gimpie …

Ale komputer ma byc glownie do gier. Napisal przeciez ze do zabawy ze zdjeciami (czyli amatorsko), a nie bardziej profesjonalnie. Wiec nie oplaca sie przeplacac za Q6600 - nie dosc ze stara technologia 65nm, to grzeje sie bardziej. E8400 jest o wiele lepszy do gier teraz nizeli Q6600 - nowsza technologia 45nm, bardziej podatny na podkrecanie, nie grzeje sie tak i na pewno wystarczy do amatorskiej obrobki zdjec - nawet w wysokiej rozdzialce.

Tak, po prostu chcę przeglądać w miarę szybko otwierać (teraz, kiedy mam 1-rdzeniowy procek, 1 zdjęcie w RAW otwiera się 4 sekundy…) i ulepszać zdjęcia od czasu do czasu w formacie RAW :wink:

Czyli zero obrabiania - jedyna opcja to e8400 i tyle w tym temacie.

Aha . w takim razie to i ja polecam E8400 xd

Ja też polecam E8400

Q6600 można porównać do Pentium D, tylko że jest on 4 rdzeniowy.

:lol:

Nawet podobna konstrukcja, Pentium D był zbudowany z dwóch Pentium 4 a Core 2 Quad jest zbudowany z dwóch Core 2 Duo.

Bo to jest tak jak z pasażerami samolotu. Jak nie są ze sobą powiązane to 4 rdzenie są szybsze, ale jeśli lecą rodziny to musi to wykonać jeden rdzeń.