Instalacja Ubuntu w WUBI

Chcę zainstalować Ubuntu lub Lubuntu przez WUBI przy Windowsie. Posiadam obraz systemów wersjach 12.04 i 14.04. Niestety przy uruchomieniu obrazu wyskakują tylko takie opcje:

 

44391532928617703207_thumb.jpg 44689817513355070124_thumb.jpg

 

Chcę zainstalować koniecznie Ubuntu z obraz ponieważ mam za słabe łącze internetowe.

Masz na Linuksa osobna partycje lub wolne miejsce na dysku. Czemu płyty po prostu nie zbootujesz?

Nie instaluj Ubuntu z WUBI. Jest to narzędzie zbugowane i bardzo często powoduje problemy. Włóż płytkę/pendraka* z 14.04 -> zresetuj komputer -> wybierz w BIOSIE bootowanie z CD -> uruchom instalator i zainstaluj normalnym sposobem. Jak nie zaznaczysz ‘pobieraj aktualizacje w czasie instalacji’ to nic nie będzie ci dociągać. 

 

Do nagrania obrazu na pendraka polecam LILI Usb creator. 

 

Chcę na starszym laptopie wypróbować czy będzie dobrze chodził. Wtedy bym się zdecydował na normalną instalację. Laptop ma problem z napędem.

 

Możecie powiedzieć jak z płyty zaisntalować przez Wubi??

Ale czemu koniecznie przez wubi instalator i tak zresetuje laptopa i zainstaluje system z płyty różnica jest tylko taka że ustawienia ustalacji zrobisz z poziomu Windows na jedno wychodzi

Wygląda na to, że Wubi nie ma obrazu, z którego może wystartować. Uruchamiasz Wubi, Ubuntu z płyty czy może ISO zamontowane w wirtualnym napędzie?

Nie do końca, bo Wubi może pobrać lub skopiować obraz płyty na dysk i uruchamia instalator z obrazu ISO.

Jeśli masz niewystarczającą ilość pamięci na uruchomienie live cd, pobierz obraz alternate cd.

Tu masz obrazy alternate dla Lubuntu http://cdimage.ubuntu.com/lubuntu/releases/14.04/release/

Spróbuj uruchomić Wubi z takim parametrem: wubi.exe --force-wubi