Instalowanie windowsa 7 z partycji recovery

Może ktoś krok po kroku napisać jak zainstalowac ponownie windowsa z partycji recovery ? jeżeli użyje opcji pokaż ukryte pliki i foldery to dalej nie widzę tej partycji. Jak się do niej dostać ?

Następnie jak zainstalować ? jak usunąć zainstalowany teraz system i wszystkie programy ?

Bardzo dziękuję za pomoć, jest to mój pierwszy laptop i dopiero się wszystkiego uczę, dziwne jest to że nie dają żadnych cd.

laptop jakiej firmy ?? zazwyczaj należy po prostu przy starcie sprzętu wcisnąć odpowiedni klawisz i wchodzimy w menu przywracania systemu z partycji recovery

sony vaio

system byl zainstalowany, jednak bylo tyle syfu, ze postanowilem zrobic formata, zainstalowac windowsa po polsku (bo bylo po ang) i wprowadzic swoj klucz, jednak nie chcial sie on aktywowac, pisalem do microsoftu i powiedzieli ze moj klucz nie bedzie dziala na wersji PL bo byl zakupiony w USA i zmiana jezyka jest dostepa w wersji ultimate tak wiec musze wrocic do poprzednej wersji :frowning:

Spróbuj metody opisanej tutaj

Jeśli uda Ci się odtworzyć system, który rzecz jasna ponownie będzie zawierał GB śmieci, proponuję zapoznać się z tym postem i ewentualnie zastosować.

a jakiś najprostszy, najzwyklejszy sposób przywrócenia całego pierwotnego systemu wraz z całym syfem załączonym przez producenta który będę sobie stopniowo odinstalowywał… ?

trzeba użyć jakiś program do tego czy jak ?

a próbowałeś aktywować telefonicznie tego windowsa? na 100% się zaktywuje na kluczu angielskim.

Jak dasz recovery to z powrotem będziesz miał syf w postaci produktów Sony, które były tam zainstalowane

Płyty recovery, a jeśli ich nie utworzyłeś przed formatowaniem, to tylko metoda podana przeze mnie wcześniej,

jw

I tak nie odmulisz windowsa, deinstalatory pozostawiają mnóstwo śmieci, w postaci plików użytkownika, plików tymczasowych lub wpisów rejestru

dzwoniłem, i babka powiedziała że ni ch… nie da się aktywować i musze wrócic do angielskiej wersji…

CzajAn to tak źle i tak nie dborze, besensu jest zostać na tym co mam teraz bo zapłaciłem za windowsa a nie będę miał aktualizacji , i te komunikaty że mam pirata…

zrobiłem sobie backupa świeżego systemu z polskim windowsem, bez zbędnych ■■■■■ół, z potrzebnymi mi programami, ale widze ze na nic się to nie przyda skoro windows nie aktywny…

Ale czemu nie chcesz spróbować przynajmniej odzyskać fabrycznego windowsa wg metody:

  1. Pobierz i nagraj na płytę gparted:

  2. Uruchom z niego laptopa, gdy wczyta się program partycjonujący, zapisz gdzieś na kartce partycję która będzie miała flagę ‘boot’ a następnie ustaw flagę ‘boot’ na partycję odzyskiwania (powinna mieć nazwę Sony_recovery, lub podobną, i ok 8-12 GB wielkości)

  3. Uruchom ponownie komputer. Rozpocznie się proces przywracania fabrycznego stanu dysku - nie powinien trwać dłużej niż 10 minut.

  4. Gdy zostaniesz poproszony o restart komputera, uruchom ponownie gparted z tej samej płyty i ustaw flagę ‘boot’ na partycję spisaną w pkt. 2

  5. Uruchom ponownie laptopa i poczekaj 3 godziny aż się skonfiguruje do pierwszego użycia.

A następnie skorzystać z klucza slp:

  1. Zarchiwizuj certyfikat i klucz licencyjny za pomocą programu ABRbeta (plik activation_backup po wypakowaniu ABR)

  2. Zainstaluj czysty Windows7 bez klucza

  3. Przywróć certyfikat i klucz licencyjny (plik activation_restore)

:?:

a co zrobic z takim fantem jak zmieniam botowanie na CD gdzie mam nagranego gparted a i tak startuje windows ?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4ca … 40744.html

Jakim programem i z jaką prędkością nagrywałeś gparted :?:

Nowa kompliacja, czy zapisz zawartość obrazu na dysk :?:

Polecam nagrać płytę jeszcze raz, za pomocą ImgBurn:

http://www.dobreprogramy.pl/ImgBurn,Pro … 13049.html

Opcja: “Zapisz obraz na dysk”

Prędkość zapisu wybierz mniejszą niż 10x

nero, przedkosc 8x, program miał jakies 115mb, rozpakowalem, pliki wrzuciłem na płyte dvd i nic…

I to był błąd: prawdopodobnie informacje rozruchowe, wymagane do startu komputera bezpośrednio z płyty, znajdowały się w plikach ukrytych, których nie skopiowałeś przy rozpakowywaniu obrazu iso.

Postaraj się o czystą płytę cd (nie dvd :!:).

Nagraj płytę wg instrukcji z mojego poprzedniego posta, lub, jeśli wolisz nero 8:

Nero Express -> zakładka “Obraz, projekt, kopia” -> Obraz dysku albo zapisany projekt -> zaznacz plik ‘gparted-live-0.5.2-9.iso’ -> Nagraj.

Przypominam o niskiej prędkości nagrywania.

P.S. Nazwa pliku może się różnić w zależności od pobranej wersji gparted.

:slight_smile:

udało sie, mam takie cos:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/960 … 250c4.html

nie widze partycji recovery, podczas wczesniejszego formatowania i tworzenia nowych partycji ona tam byla, zajmowala lekko ponad 8 gb, i nic z nia nie robilem, zostawiłem ją…

Może ta partycja /dev/sda2 o etykiecie System i rozmiarze 8.47 GB, to partycja odzyskiwania ???

Instalator polskiego windows7 mógł mimo wszystko zmienić etykiety dysków…

Wygląda to tak, jakby ta “czysta” polska siódemka była zainstalowana na partycji o etykiecie gry,

gdy partycjonujesz dysk z poziomu instalatora Windows7, program partcjonujący najpierw rezerwuje sobie obszar 100 MB (jeszcze nie wykryłem w jakim celu) i czyni go aktywnym (flaga ‘boot’ przy partycji nr 3).

To są tylko moje domysły …

Ustaw flagę boot na /dev/sda2 i zresetuj komputer. Jeśli wystartuje Ci zwykły windows (ten polski nieaktywowany) lub komputer nie uruchomi się wcale, wówczas pozostanie Ci tylko serwis lub zamawianie płyty recovery od sony :frowning:

P.S. Jeśli po tej operacji nie wystartuje żaden system, uruchom ponownie gparted i ustaw flagę ‘boot’ na /dev/sda3, aby uruchomić obecnego Windows.

chciałem dobrze a widzę że narobiłem sobie kłopotów, tylko nie bardzo wiem jak tam w tym gparted ustawiać tą flae boot, pobawie się i zobaczę co z tego wyjdzie.

pisze że zostało mi 15 dni na aktywacje systemu, co stanie się po upływie 15 dni ?

Dodane 23.06.2010 (Śr) 14:14

daje PPM / manage flags zaznaczam ptaszkiem boot, daje close i exit ?

System zacznie Ci wyświetlać komunikaty o nielegalnym korzystaniu z oprogramowania (chyba co godzinę albo dwie), oraz zmieni tapetę pulpitu na czarną,

Przed użyciem przycisku close, kliknij jeszcze na Apply i zatwierdź ewentualne ostrzeżenia, reszta -> jak piszesz.

Jeszcze jedna uwaga, jeśli uda Ci się uruchomić odzyskiwanie fabrycznego systemu Windows, prawdopodobnie WSZYSTKIE partycje zostaną usunięte i utworzone nowe. Pamiętaj o swoich ważnych danych, jeśli zdążyłeś je utworzyć, skopiować do lapopa etc.

teraz to już całkiem jest kaplica, na tym pierwszym pisze że nie może znalesc partycji recovery ani CD a na innych wyskakuje missing operating system i teraz to już w ogole nie moge włączyć tego wczesniejszego systemu

albo wyskakuje jeszcze blad boot mgr czy cos takiego :frowning:

wyglada na to, jakby ten windows ktory mialem wczesniej zostal usuniety… tam na tej partycji ‘gry’ jest zajete 8gb bo jest gra, a na reszcie partycji nic nie ma

co tu robic teraz ?

teraz jak chce odpalic kompa to mam taki komunikat:

brak BOOTMGR

nacisnij ctrl+alt+del aby kontynuowac

Dzwoniłem na serwis żeby wybadac sprawe, to gosc powiedzial ze jest to do zrobienia, ze on musi sobie pobrac odpowiedniego windowsa zgodnego z moim kluczem i mi to zrobi, tylko potrzebuje 2-3 dni, cena ok 200 zl

skoro on moze cos sciagnac i postawic lapka na nogi to ja tez moge, tylko co i skad pobrac ? ; p

Dla sklepikarza te betka, wystarczy, że utworzy recovery DVD z laptopa z tej samej linii produkcyjnej (z identycznego modelu) i po problemie.

Trochę sobie za to słony liczy…

Może support Sony i zażądanie tych nośników :?:

Zawsze można też porozglądać się po znajomych czy nie mają identycznego laptopa, albo oryginalnego nośnika instalacji siódemki w wersji en-us…

dorwałem CD z windowsem chce go zainstalowac, ale gdy instalator prosi o wybor partycji gdzie zainstalowac mi nie wyswietlaja sie zadne partycje/dysk

ale jak daje opcje przegladaj to mam partycje sony recovery, a w niej sporo folderow i orginalnych plikow

mam jeszcze stacje dyskow CD i boot na ktorej jest moj stary windows…

nic z tego nie rozumiem, macie jakies pomysly ?

podczas instalacji win nie pokazuje dysku/partycji i wola sterownik pamieci masowej zeby uzyskac dostep do dysku… ma ktos jakis pomysl na to bo nie nie moge wygoglowac

Dodane 23.06.2010 (Śr) 22:50

dobra, po 7h dałem rade, troche poczytałem i udało mi się zainstalować windowsa, jednak nie da sie odzyskać nic z partycji recovery, pomimo tego że jest, istnieje i są na niej pliki…

możecie mi teraz pomoc z aktywacja tego windowsa ?