Internet bez telefonu stacjonarnego

Witam, posiadam bezprzewodowy internet orange. Chciałbym zmienić go najlepiej na neostradę tp lub netię. Nie miałem nigdy telefonu stacjonarnego. Dzwoniłem rok temu na infolinię neostrady z pytaniem o internet stacjonarny bez telefonu. Oni powiedzieli że mogą założyć telefon i wtedy mogę wziąć internet. Po kilku dniach przysłano mi liveboxa, a później zadzwoniono że nie zakładają już telefonów stacjonarnych. Jaki polecacie internet bez limitów danych do 70 zł ?

netia 4mb-49,90zł :slight_smile:

Ale potrzebny jest telefon stacjonarny ?

u mnie na samej lini bez telefonu 20 mega za 59 zł z Neti ( opryskać tepse i orange )

Nie rozumiem. Skąd masz tą linię ?

Jeśli masz linię telefoniczną w domu, to nie musisz mieć telefonu stacjonarnego, wystarczy mieć samą linię, ale oprócz abonamentu za usługi internetowe płacisz również za utrzymanie linii telefonicznej. Jeśli nie masz takiej linii, to albo musiałbyś sobie taką założyć (raczej się nie opłaca), albo szukać innego dostawcy.

Jeśli netia ma “wykupione/wydzierżawione” linie telefoniczne od TP S.A. to zapłacisz tylko za usługę dostępu do internetu. Wiem bo sam mam internet z neti i mile zaskoczyli mnie faktem, że zapłacę za sam internet pomimo tego, że nie posiadam telefonu stacjonarnego ponieważ jak to Pani z neti powiedziała są to ich kable. Nie wiem jak jest u Ciebie ale wystarczy zadzwonić i zapytać :lol:

Drugą stroną medali jest fakt, że obsługa w netii jest naprawdę do niczego. Dzwonisz wyłączasz jakieś dodatkowe usługi a tu za parę miesięcy faktura i opłata naliczona i wisisz godzinami na telefonie i tłumaczysz im, potem korekty faktur itp. Po rozwiązaniu umowy nadal miałem naliczaną opłatę i w dodatku dostałem na koniec fakturę na prawie 400zł za aktywację :expressionless: Wszystko zakończyło się pomyślnie dla mnie ale mam około 30 listów z netii :expressionless: Usługa dobra ale samego dostawcy nie polecam!

A jaka jest cena utrzymania linii ? Nie posiadam jej, a telefonu stacjonarnego też nigdy nie miałem.

Jeśli wgl nie posiadasz linii telefonicznej to zapomnij o internecie z netii, chyba, że bezprzewodowym. Możesz udać się do siedziby TP i wypełnić wniosek o poprowadzenie takiej linii to Twojego miejsca zamieszkania ale tak szybko tego nie zrobią o ile wgl zrobią :expressionless:

sprawdz gdzie masz dostęp

Test szybkości łącza czyli “skantarek check” …

Sprawdzenie Dostępności i Szybkości Łącza Netia

Sprawdzenie Dostępności i Szybkości Łącza Tp-Orange

Tp Orange Oferta

Netia Oferta

Forum Wszystkich Dostawców Internetowych

Blog Netia

folusek , nie musisz krzyczeć, proszę poprawić swój post (wielkie litery).

Witam serdecznie:)

Mam takie pytanie, czy orientujecie się, jakie są opcje stacjonarnego netu niekoniecznie wraz z telefonem stacjonarnym. Obecnie mam net w netii 4 mb z telefonem, place ponad 90 zł miesięcznie( net na łaczach tpsa, mam własny router). Netia i obecne orange proponują mi jeszcze droższe pakiety w promocji!!:). Potrzebuję szybkiego netu, pracuję na kompie i korzystam z ftpa, więc upload też musi być jakiś w miarę. Czy mozecie mi coś doradzić?

Jakiś lokalny usługodawca, jeśli w twoim rejonie coś takiego istnieje.

zerknij na ta ofertę która jutro wchodzi :slight_smile:

http://www.telepolis.pl/news.php?id=26107

Nowa oferta to zmiany w ofercie Internetowej i pakietowej, abonamenty telefoniczne i ich ceny pozostają bez zmian, choć nie będzie już możliwości wyboru Pakietu Telefonicznego. Z oferty internetowej wypada opcja 2 Mb/s ze wszystkich technologii (sieć własna, LLU, ETTH). Nowa promocja jest oparta w dużej mierze o poprzednią, jednak pojawiła się opcja Premium z pakietem HBO GO zawartej w cenie. Dodatkowo, pojawia się telewizja w opcji streamingu, dostępna dla klientów korzystających z LLU i BSA lub na sieci własnej Netii, którzy nie są objęci zasięgiem IPTV. Przy streamingu dostępnych jest 18 kanałów, kolejne 18 to telewizja naziemna (DVB-T).

W poprzednich promocjach Netii, po upływie 24 miesięcy umowa przechodziła w umowę na czas nieokreślony. W najnowszych, które wchodzą od poniedziałku, umowa będzie automatycznie przedłużana o 12 miesięcy chyba, że klient wypowie ją na 30 dni przed zakończeniem.

INTERNET.jpg

INTERNET_MOBILNY.jpg