Internet z telefonu na laptopa?

Witam wszystkich,

Chciałbym “przekazać” internet z telefony se k750i na mojego laptopa :slight_smile: Telefon nie ma wifi także chciałbym się łączyć za pomocą kabla usb. Znacie jakieś sposoby jak to uruchomić? Z góry wielkie dzięki. Jeśli ktoś pomoże ode mnie ma czteropaka :wink:

Ja mam K800i i u mnie wygląda to następująco:

  1. Podłączam telefon do lapka przez USB i wybieram “Tryb Telefon”.

  2. Wchodzę w Ustawienia -> Łączność -> USB -> Internet USB -> Włącz

I tyle. Masz niewiele starszy model, więc powinno być podobnie. Nie wiem w jakiej sieci jesteś, ale powinieneś wykupić jakiś “pakiet internetowy” jeżeli nie chcesz szybko stracić środki z konta :wink:

Gdy podłączam telefon do komputera nie mogę nic wybierać - po prostu zaczyna się ładować i w “mój komputer” pojawia się dostęp do plików. Co do punktu drugiego to nie mam takich ostawień :frowning:

Pewnie trzeba zainstalować Nokia PC Suite -> http://www.dobreprogramy.pl/Nokia-PC-Suite,Program,Windows,12931.html

Nie mam noki tylko soniaka ;p kombinuje z PC Suite :slight_smile:

@Sierpik przecież on pisze o Sony Ericssonie #-o

Wejdź w ustawienia i poszukaj opcji USB i tam przestaw na tryb telefon.

Nie mam takich opcji :frowning:

musisz miec sterowniki do tego telefonu i wtedy możesz użyc telefonu jako modem do internetu http://chomikuj.pl/narkus88/sterowniki+usb+k750i i wtedy stwórz połączenie internetowe w panelu sterowania jako numer telefonu wpisz *99# i wybierz twoj telefon jako modem

Próbuje zainstalować ten sterownik, ale otrzymuje komunikat “System Windows nie może zainstalować sterownika”. Dodam, że na xp działa wszystko dobrze a na mojej 7 nie :frowning:

Z tego co wyczytałem to mój problem polega na zwykłym podłączeniu telefonu do windy 7 :frowning: Ten starownik nie chce się zainstalować :frowning:

a jaki masz system 32 bit czy 64 ?

64 :slight_smile:

na 64 bity nie ma sterowników ale poszukam dla ciebie

Dodane 10.07.2012 (Wt) 14:16

może zainstaluj Sony ericsson update service i w nim są sterowniki do telefonów może do twojego też będą ?

Niestety mojego modelu nie ma w Sony ericsson update service :frowning: Ale to nic :slight_smile: Działa mi na wirtualnej maszynie z xp :slight_smile: Tak sobie myslę, czy są jakieś sposoby aby ten internet przyśpieszyć :stuck_out_tongue: Obrazki mam wyłączone, wtyczki flash też - nie wyświetlają się reklamy.

niestety nie da sie nic przyspieszyc bo ten telefon ma tylko transmisje edge takze do 24kb/s i szybciej sie nie da

Dodane 11.07.2012 (Śr) 12:35

co do tego internetu możesz jeszcze spróbować za pomocą bluetooth się połączyć :slight_smile:

Nie mam bluetooth w laptopie ;(

Jeśli chodzi o to przyspieszenie to nie chodziło mi o samo zwiększenie prędkości łącza a przyśpieszenie włączania się stron przez właśnie takie sztuczki jak wyłączenie obrazków :slight_smile:

na jedno wyjdzie im szybsze łącze tym szybciej się strony włączają :slight_smile: a jakiej przeglądarki używasz ?

Firefox :slight_smile: Opera mini w emulatorze też jakoś szału nie daje.

Właśnie prędkości nie zmienię, ale mogę zmniejszać wagę stron.