Jak kompresować w 7Zip?

Witam ponownie.

Na początku pozdrowienia dla Froga.

Z jakimi ustawieniami kompresować w 7Zip? Obraz a w środku foldery z plikami mp3,wav i podobne oraz dokumenty tekstowe.

Ma to różnie powiedzmy 2 lub 3 GB.

Chodzi mi o:

Rozmiar słownika-

Rozmiar słowa-

i te inne…

Czy da się ustawić aby party miały po 100 MB?

Dużo by czasu zajęło ciągłe próbowanie z różnymi ustawieniami…

Pozdrawiam.

Nie spakujesz plików muzycznych. Jak już to będzie kompresja znikoma. Spakujesz z 3 GB do 2.99 i tyle. Na twoim miejscu bym sobie darował.

Obojętnie co ustawisz, nic z tego nie wyjdzie. Format MP3 już jest skompresowany mocno! Więc spakujesz to wszystko o może 10MB? i to już przy największej kompresji… Daruj sobie :slight_smile:

Dobrze.A jak z innymi plikami?

Kiedy ustawia się jeszcze LZMA oprócz plików z programami a kiedy PPMd oprócz plików tekstowych.

I jak inne ustawienia o których pisałem wcześniej.

Napiszcie!

Poprzednio napisałem mp3,wav bo w niektórych folderach są pliki z ikonami Winampa-dlatego bez sprawdzenia napisałem tak jak napisałem.

Da się. Wpisujesz rozmiar części w oknie rozmiar woluminów (bajty).

Dzięki. Po części dowiaduje się coraz więcej…

Inne ustawienia!

A może inaczej.

Czy ustawienia w WinRAR to takie same jak w 7Zip? Czy te programy się różnią przy ustawieniach kompresji?

Są podobne. Jeśli naprawdę zależy na kompresji plików to używaj WinUHA.

Czytałem,że WinUHA może kompresować pliki do 2GB.Jęśli to prawda-odpada!

A może jest program którym można wypakować większość plików,jak nie wszystkich tzn. uha,daa,rar,zip itd…?

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1755&KGB+Archiver+1.2.1.24- tym dobrze spakujesz

Ten program jest bez sensu. Pakowawnie i wypakowywanie trwa wieki.

No, ale skutecznie zmniejsza rozmiar plików - czy nie tego oczekuje autor postu?

Duże wymagania sprzętowe !!

Przecież to jest głupota, KGB by musiało cały dzień pakować te 2 GB, mógłby w tej chwili robić za Orthosa… xd Nie lepiej nagrać na DVD czy na pena? Albo po prostu podzielić na 2 party w winraże i nagrać na 2 peny po 1 GB czy jakoś inaczej. Zależy jak chcesz to zrobić… Ja uważam temat za zamknięty, nic więcej tutaj nie wyczarujemy a po za tym to jest bez sensowne.

Ok! Ale nie otrzymałem kompletnej informacji na pytanie z tematu.Każdy po trosze coś gdyba i tyle,dlatego nie uważam tematu za zamknięty! !!

Wystarczy przecież jedna konkretna odpowiedź.Czy to takie trudne? Czyżby nikt do końca nie znał się na 7Zip- tak jak Ja?

Panowie konkrety: Liczby w oknie “Dodaj archiwum”

Plik 3GB (obraz-w środku jak pisałem foldery-nie mp3,nie video)

Format archiwum- 7z

Poziom kompresji- Najlepsza

Metoda kompresji- LZMA

Rozmiar słownika-… ?

Rozmiar słowa-… ?

Wielkość bloku ciągłego-… ?

Liczba wątków-… ? (nie wiem nawet co to)

Rozmiar woluminów- 100000000 (bajtów) (party po ok. 100MB)

Po za tym co to archiwum SFX i co to znaczy kompresuj współdzielone pliki?

Bardzo proszę o konkretną odpowiedź.

Nie przyjmuję do wiadomości innych odpowiedzi aniżeli na temat!

Pozdrawiam Wszystkich i dziękuję.

Wszystkie odpowiedzi były na temat. NIE SPAKUJESZ MULTIMEDIÓW :!: :expressionless:

Czytajcie uważnie! !!

Plik 3GB (obraz-w środku jak pisałem foldery i pliki tekstowe- nie mp3,nie video )

Format archiwum- 7z

Poziom kompresji- Najlepsza

Metoda kompresji-LZMA

Rozmiar słownika-… ?

Rozmiar słowa-…?

Wielkość bloku ciągłego-…?

Liczba wątków-…? (nie wiem nawet co to)

Rozmiar woluminów-100000000 (bajtów) (party po ok. 100MB)

Po za tym co to archiwum SFX i co to znaczy kompresuj współdzielone pliki?

Genralnie sprawa wygląda tak, że jak masz dużo plików, ale małych to wówczas wzięcie dużego słownika i rozmiaru słowa nie zmniejszy rozmiaru spakowanego archiwum, ale też jego nie zwiększy.

Zatem:

Poziom kompresji - wyższy niż najlepsza jest jeszcze ultra i ten wybierz, ew. możesz zwiększyć rozmiar słownika na max i rozmiar słowa na maks (zbyt dużej różnicy tak nie uzyskasz w kompresji - prawdę mówiąc będzie to różnica maks. kilku megabajtów) . Liczba wątków dotyczy tego iloma wątkami procesora ma być pakowane archiwum (wybierz maks, tym bardziej jak masz procesor dwurdzeniowy)

SFX - będzie to archiwum z rozszerzeniem .exe i nie potrzeba 7-Zipa do jego rozpakowania,

co do wielkości bloku ciągłego - jeżeli nigdy nie będziesz wypakowywać jedynie części archiwum to zaznacz ciągły , w przeciwnym wypadku nieciągły. Wybranie jako ciągły oznacza, że aby wypakować archiwum musi “przelecieć” przez cały plik czyli wypakowując plik 112 w kolejności musi “przeczytać” wszystkie 111 plików przed. Jest też opcja, aby tworzył bloki ciągłe właśnie o określonym rozmiarze, który się wybiera. Wówczas wypakowując jeden plik szuka tylko tego konkretnego bloku ciągłego w którym jest plik i tylko ten blok będzie musiał być “przeczytany”.

Wybierając ciągły uzyskasz około 60MB mniejsze archiwum, ale to zależy od rodzaju plików w środku.

Bardzo ,bardzo dziękuję za pełną odpowiedź.

O to mi chodziło.

Nie można było tak od razu.

Bierzcie przykład ze Skiffa

Jeszcze raz dziękuję.

Pozdrawiam.